Nejvyšší soud České republiky ve sporu o bankovních poplatků byla na straně bank


Vydáno: 14.12.2016

V diskusi o bankovních poplatků za vedení úvěrového účtu Nejvyššího soudu České republiky byl na straně bank. Souhláska jeho verdikt, zakázka na služby mezi zákazníkem a bankou by neměly být definovány pomocí jakého poplatek. Justice také nemohl určit konkrétní výši poplatku.

Nejvyšší soud opět potvrdil verdikt vynesený dříve jinými soudy České republiky. Soud nemůže být nazýván poplatek za to kreditní účet "nejisté" pouze proto, že smlouva nestanoví seznam služeb, pro které byly shromážděny. Termín "neurčitá" jako tomu bylo soupeři bankovní poplatky.

Podle soudců, bankovní poplatek zahrnuje poradenství, zákaznický servis, servis změn dohody a vydáváním různých potvrzení.

To je důvod, proč nároky klientů bank vrátit peníze brán za vedení úvěrového účtu, soud považuje za nezákonné.

Poprvé soud odmítl tvrzení sankčních poplatků pro údržbu úvěrového účtu v dubnu. Tento argument byl nárok na svobodné vůli každého člověka. Zákazník si může podle soudcům, aby si stěžují na podmínkách smlouvy, která je podepsána svou vlastní vůlí.

Přes toto, mnoho bank se rychle zrušit taková setkání. Počet nespokojených bankovní politiky je okolo 300 000. To je ten počet pojistných událostí byl nedávno podán u soudů v České republice.