Nejvíce v České republice nelegálně, jsou ukrajinská a vietnamská


Vydáno: 07.02.2016 | Aktualizace: 03.01.2020

Většina nelegálních pracovníků byly nalezeny v oblastech stavebnictví, obchodu a pohostinství. Nejvíce v České republice nelegálně, jsou ukrajinské a Vietnamci.
Roční sledování nelegálního zaměstnávání cizinců a občanů České republiky je jedním z hlavních úkolů Státního inspektorátu práce České republiky - uvedl v inspekci práce tiskové zprávě. V letošním roce se Česká republika byla provedena více než osm tisíc kontrol a bylo zjištěno, 2,446 nelegální pracovníky. Většina pracovníků bez smlouvy jsou občané České republiky - 1410 lidí. Práce nelegálně v Česká republika 199 837 občanů EU a osob ze třetích zemí (zemí mimo EU).
"Inspektoři se specializuje na diskriminaci v zaměstnání, se zkouší či mají pracovní smlouvy VI a položky jsou sestaveny v souladu s úředníkem zákony, předpisy, zdraví a bezpečnosti. Také kontrola pracovníci zabývající se poradenstvím a vzdělávacích aktivit, společenských akcí chování a co je nejdůležitější - pomůže řešit pracovní spory mírovými prostředky "- řekl ministr práce a sociálních věcí Michaela Marx.
V případě nelegálního zaměstnávání od roku 2012 do listopadu 2015 inspekci je autorem více než tři tisíce pokuty v celkové výši téměř 700 milionů korunách. Další část pokut by byly vypouštěny do konce roku.
"Největší pokutu ve výši 8,3 milionu korun inspektoři vydali stavební firmu, která se zabývá výstavbou obchodního centra v Opavě. Inspektoři zjistili, že stavba pracovat nelegálně 27 lidí - cizinců a občanů České republiky "- řekl vrchní inspektor Rudolf Hahn.