Největší bankou v Polsku přichází do České republiky


Vydáno: 21.10.2016

Polsko je největší bankou PKO BP plánuje otevřít kancelář v České republice v prvním pololetí roku 2017.

Už v první polovině příštího roku, největší polský banka PKO BP hodlá vstoupit na český trh. Tak banky, třetina ve vlastnictví vlády Polska, se rozhodla přispět k podpoře polského podnikání v České republice - zejména, mluvíme o společnosti, které jsou klíčové klienty PKO BP.
Banka již obdržela povolení k otevření kanceláře v České republice z Polské národní banky, nyní odešel, aby si podobnou schválení od češtiny.
"Česká republika je jedním z nejdůležitějších trhů pro naše klienty, tak jsme sem ihned po otevření pobočky v Německu. Naše strategie bude financovat expanzi polských firem na českém trhu, "- řekl mluvčí Monica Kahnyarzova PKO BP dodal, že v prosinci loňského roku banka otevřela kancelář ve Frankfurtu.
Tento PKO BP bude nabízet bankovní a českým zákazníkům, ale tady to nebude snadné - hospodářskou soutěž na trhu je vysoká, říkají odborníci. Zpočátku, banka má v plánu pracovat pouze se základními produkty - běžných účtů, plateb, internetového bankovnictví a finančních transakcí a Česká nabídnout zákazníkům další služby v oblasti zajišťování měnového rizika a řízení likvidity.
"Český trh je již velmi konkurenční a nasycený, ale v PKO šanci. To znamená, že banka poskytuje finanční prostředky na polských firem působících na českém trhu. A tady v PKO je jasnou konkurenční výhodu, "- řekl analytik poradenské společnosti Patria Václav Kminek.
Z hlediska obratu Česká republika je pátý nejdůležitější polský obchodním partnerem po Německu, Rusku, Číně a Itálii.