Nedostatek práce při výrobě skla


Vydáno: 15.11.2017

Slavná sklá, populární po celém světě, která je vyráběna v České republice, se v poslední době těší nejvyšší poptávce. Potřeba mezinárodního nákupu vysoce kvalitních výrobků ze skla přispěla k tomu, že se výroba skla v zemi výrazně zvýšila. Odborníci tvrdí, že objem prodeje dosáhl nejvyšší úrovně - asi 40 mld. Kč ročně. Vedoucí postavení na trhu zaujímají výrobci automobilových a stavebních brýlí. Je známo, že na domácím trhu zůstává pouze 20% výrobků a zbývající procento se vyváží skleněné výrobky.

Odborníci říkají, že takové velké měřítko - to není limit schopností výrobců skla. Dnešní nedostatek pracovní síly výrazně znemožňuje výrobu skleněných výrobků. I přes skutečnost, že sklářské firmy nabízejí svým zaměstnancům výhodné pracovní podmínky, dynamika jejich zvyšování je velmi nízká.

Tento trend cítili všichni výrobci. Aby zaměstnavatelé přilákali zaměstnance, výrazně snížily požadavky na kandidáty a nabízely zaměstnání téměř všem. Vyhledávání zaměstnanců pro výrobu skla se často provádí v oblastech, kde převažuje vysoký stupeň nezaměstnanosti.

Obchody, ve kterých je vyráběn sklo, vyžadují od zaměstnanců odpovědnost a pozornost. Povaha práce je mnohem komplikovanější, než se to může zdát zpočátku, takže mladí nezkušení odborníci často odmítají navrhovanou práci, preferují jednodušší verze.