Neberte zařízení na úvěr?


Vydáno: 15.11.2016

Ve společnosti je stereotyp o vysoké náklady spotřebitelských úvěrů, ale i přes tuto skutečnost, že dlužníci spotřebitelských půjček v českých bankách se stává každým dnem víc a víc. Půjčky pro registraci vozidel zpracovaných denně v každém obchodě českých měst. Možná, že lidé dělají z úvěrů pod vlivem reklamy, možná půjčování - to opravdu jediný způsob, jak se za mnohé.

Ve skutečnosti, důvody pro spotřebitelské úvěry vydal tolik, několik. Za prvé, jednoduchost a rychlost provedení. Půjčky jsou vyrobeny přímo do zásuvky tak rychle, že klient prostě nemá čas na to pořádně zvážit. Některé internetové obchody nabízejí odbavení úvěry pro dodávky do domácností, které klient nepůjde ani potřebný pro zpracování transakce.

Design vzdálený obvod je jednoduchý: zákazník prohledá svůj pas, vyplňte formulář umístěný na webových stránkách. Vedle e-mailu prodávající odeslal přihlášku pasu a vůbec. Nejsou zapotřebí žádné další dokumenty. Během několika dní prodávající zváží klientskou aplikaci a přijmout jakékoliv rozhodnutí na něm. Klient bude informován o výsledku této dohody a vyjasnit nuance telefonu.

Inženýrství, s zakázek, které mají být dodány kurýrem na zadanou adresu klienta. Poté, co zákazník předloží původní cestovní pas, podepsat smlouvu a zaplatit zálohu, stává se výrobek v provozu. Samozřejmě, že takový systém odbavení zboží na úvěr prostě dává zákazníkovi čas na zotavení, ještě před dodáním zboží a smlouva bude ve svých rukou.

Nepochybně, takový systém je jednoduché a pohodlné, ale je to spojeno s řadou nevýhod. První z nich - sazba, která průměrně asi 25 ročně (stejně nadstandardními spotřebitelských úvěrů). Vysoká míra je spojena s dalšími riziky vyplývajícími z zrychlil rozhodovací schéma nelegální příjem.

V praxi, většina úvěrových smluv čeští občané povrchně číst nebo nečetli vůbec. A marně, protože smlouvy - je nejdůležitějším nástrojem úvěr. To vysvětleny podmínky, včetně sankcí za prodlení. Samozřejmě, že je obtížné přečíst smlouvu pečlivě, když duše je posel a řítí. Ale to je lepší počkat půl hodiny kurýrní nespokojenost než šest měsíců nebo rok, a pak použít nerentabilní úvěru vydané na dravé podmínek.

Tam jsou pozitivní aspekty zjednodušených úvěrových smluv. Mající úvěr a na dálku platí to včas, může zákazník zlepšit své kreditní historii (pokud je potřeba).