Než nebezpečné půjčky na reklamu "dám peníze na dluh"


Vydáno: 08.11.2016

Nyní se začaly objevovat reklamy na ulicích, "Dame v dluzích. Pod úroky". Zabírají běžné fyzických osob, u nichž existuje заначка a jsou připraveni dát ji do činění. Prospěšné je to, aby dlužník? Na úroky - pravda. Majitelé "кубышек" ochotni půjčovat pod 3-4% měsíčně (36 až 48% ročně). Banky stejné rozdávat necílené půjčky pod 3% za měsíc. Ale vzhledem k tomu, provize za zpracování úvěru (5-12%), měsíční provize (až do 1,5-2%) skutečná sazba dosahuje 80% ročně. Můžete se pokusit vzít cílové úvěru na nákup auto (18-40% ročně v uah.) nebo bydlení (15-40% v uah.). Ale je rozdávat jednotky bank, který předložila přísné požadavky na dlužníka. Náklady na "ломбардных" peněz je velmi vysoká: 0,3-1,5% za den, což vychází na 109,5-547,5% ročně. Ale tady na čas půjčovat od občanů není příliš výhodné pod velký nákup. Maximální životnost těchto půjček - do 2 let. Pak tam má smysl brát do nějaké nepříliš drahé nákupy.

V čem může být háček pro dlužníka? Pokud частник staví řešení na širokou nohu, on, jako obvykle, обзаводится "střechu", a pokud si nejste отдадите peníze včas, je tu riziko, že vám budou vyhrožovat přepočítat kosti.

Poskytovat půjčky je také výhodné. Pravdou je, že rizika jsou velmi velké. Můžete narazit na podvodníka, který může jednoduše zmizí s vašimi penězi. Buď dlužník bude tahat gumy s návratem dluhů. Takže půjčovat neznámým lidem nedoporučujeme. Ale i v případě, že s lidmi je třeba chybovat. Jak? Vyprávějí čeští právníci.

Více dokumentů!

Hlavní věc - psaní formalizovat vztah s dlužníkem. Jinak nebudete moci nic dokázat u soudu. Pro пущей spolehlivost je lepší koupit a potvrzení o přijetí a smlouva o úvěru. Ve smlouvě bude stanovena výše úvěru, podmínky jeho přenos, pořadí a načasování návratu, pokuta za porušení povinnosti, a příjem potvrdí samotný fakt převodu peněz.

Měna-úroky!

Zákon Češtině vám umožní půjčit si peníze nejen na koruně, ale také v cizí měně. Ale pokud jde případ k soudu, pak dlužníka обяжут splatit dluh měnový úvěr na koruny dle aktuálního kurzu NBU v den rozhodnutí soudu. Složitější je to s úroky z úvěru. Aby prostředky půjčovat na úrok může jen finanční organizace, které mají příslušnou licenci. Ушлые dlužníci na tomto základě se může pokusit zpochybnit smlouvu úvěr. Ale i v případě, že soud půjde o dlužníka, void mohou být uznány jen předměty smlouvy, věnované úrokovou sazbou. A obsazené částku bude dlužník povinen vrátit v každém případě. Chcete-li vyřešit tento problém, požadovat od dlužníka napsat potvrzení o přijetí a podpisem smlouvy si úvěr na vyšší částku, než skutečně jedná.

Ochrana zástavního!

Ještě větší bezpečí, je možné, že žádali od budoucího dlužníka zajištění - byt nebo auto. Podle Občanského zákoníku, u fyzických osob, který nemá licenci na provádění finančních operací, mají na to právo. Hodnocení zajištění se provádí stranami svévolně nebo na základě vyšetření nezávislým znalcem. Při tom je a notářsky potvrdit smlouva o půjčce s uvedením předmětu a odhadní hodnotou zajištění. Podle námi dotázaných právníků, v praxi až do vyřízení zajištění řešení málokdy přijde. Častěji je používán jinou možnost než smlouvy o úvěru, je notářsky удостоверенный smlouva o záruce, podle něhož třetí osoba se zavazuje částku splatit dluh a úroky z ní, pokud sám dlužník prokáže, že není schopen včas splácet úvěr.

Je-li dluh se dali

Pokud dlužník просрочил splácení dluhu, hlaste se mu ověřený dopis s oznámením. V něm потребуйте splácet úvěr a být varováni, že v případě nezaplacení bude žalovat. Pokud do týdne-další dlužník není объявится, obraťte se na soud. Po jeho rozhodnutí je třeba zacházet v районную moci služby podle místa bydliště dlužníka, který je a bude zdravotní něj peníze. Vyhnout se soudní byrokracie podaří tomu, kdo smlouva půjčka ověřeny notářem. Notář průkaz pohodlné tím, že v případě včasného nevrácení peněz věřitele není nutné obrátit se na soud o uznání jejich práva. Muset získat výkonné nápis notáře na smlouvě a s ním se obrátit na výkonnou službu.