Nahrávací smlouvu na trhu: Pražská P3 developer zaplatil 2,4 miliardy eur


Vydáno: 23.12.2016

Je to nejen největší transakce roku. Jedná se o rekordní množství transakcí na českém realitním trhu obecně.

Singapur společnost manažer devizových rezerv GIC získal P3 česká developerská společnost se sídlem v Praze za neuvěřitelných 65 miliard korun (2,4 miliardy eur). Dohoda je záznam na trhu s nemovitostmi v České republice a jedním z nejvyšších transakce letos v Evropě.
Praha P3 developer vlastní několik velkých skladů a průmyslových budov, včetně největšího logistického centra v okrese České Prague Horn Pochernytse a řada logistických center ve velkých českých dálnicích.
Singapur investoři nakoupili P3 v amerických vlastníků - obchodníků s cennými papíry TPG a Ivanhoe Cambridge, která koupila česká developerská společnost před třemi lety, kdy to bylo v P3 úložným prostorem 1,5 milionu metrů čtverečních. Nyní toto číslo zdvojnásobilo.
"Věříme, že navzdory portfolia příjmů a dostupnosti lokalit pro budoucí rozvojové konstrukce P3 pokračovat. Jsme přesvědčeni, že trh logistiky v Evropě má dlouhodobý potenciál, a spolu s vedením P3 bude rozvíjet ji, "- uvedl investiční ředitel GIC Real Estate Lok Lee Sung.
Nad dohodě pracoval řadu advokátních kanceláří včetně Prahy Clifford Chance. Transakce zjednodušený P3 nedávnou dohodu s několika bankami o refinancování úvěru ve výši 1,4 miliardy eur, "rozvázal ruce" společnosti pro další investice.
Singapore GIC aktiva společnosti, která působí na trzích 40 zemí, přesahující 100 miliard $.