Na tramvajové zastávky v Praze získal Free Wi-Fi


Vydáno: 04.02.2016 | Aktualizace: 03.01.2020

Na tramvajové zastávky v Praze získal bezplatné Wi-Fi.
I když se připojit k bezplatné bezdrátové připojení k internetu může být pouze 10 zastávek v Praze. Pokud se Rada souhlasí, bude wi-fi v blízké budoucnosti pracovat s 400 zastávkami.
Kontrolní zastávky ve firmě Prague JCDecaux slibuje, že wi-fi internet bude 400 míst. Nyní můžeme připojit k bezplatné Wi-Fi po dobu 10 zastávek. K Wi-Fi přidal na všech zastávkách potřebovat svolení soudce.
Společnost již několik měsíců pracují na projektu a jeho financování na vlastní účet. Souhlas místních úřadů rozšířit síť Wi-Fi na zastávkách je formalita. Po přijetí autorizace, bude dva měsíce bezdrátové připojení k internetu pro první stovce pracovat se na několik měsíců - 400 zastávkami.
Nyní měšťané a turisté mohou získat on-line prostřednictvím wi-fi u zastávky Budějovická, Anděl, Florenc, Želivského, Náměstí Míru a další. Každý den 200 až 600 lidí využít zdarma připojení. V JCDecaux se domnívají, že vzhledem k tomu, že oficiální bezdrátového internetu na zastávkách není hlášen, bylo toto vysoká míra poptávky. Úlovek wi-fi nemůže jen tak zastavit u nejvíce, ale v 20-25 m od domu.
Společnost JCDecaux slouží 600 veřejné dopravy reklama, 300 - bez reklamy 1500m reklamního prostoru na kolejích a 20 veřejných toalet. Pražský primátor věří, že dohoda s francouzskou společností pro 2021 nerentabilní pro město a chce hledat nového manažera. JCDecaux popřel, že by se smlouva v současné době nepříznivé podmínky pro Prahu.