Může vyšší moci zrušit úvěrové závazky?


Vydáno: 21.02.2017

Zvyk, aby úvěrů vede k tomu, že většina lidí dostat do dluhů, aniž by se zabýval následky. Když život začíná dlužníků "pruh" - vystřelili, dostanou nemocní, atd., Uvádějí banku, která nemůže platit úvěr na vyšší moci. Věřitelé usmát pouze při takových výkazů a časově rozlišených pokuty, pokud dlužníci slova začnou pohybovat do akce. A protože v reálném vyšší moci - je něco jiného, než jsme si mysleli.

Co moc síla?

Česká legislativa znamená vyšší moci nepředvídaných okolností, tj zcela pod kontrolou dlužníka. Může to být například sociální kataklyzmatu (otáčky, teroristické útoky, vojenských operací) a přírodních (zemětřesení, záplavy, požáry). Žádné specifické seznamu nenajdete nikde jinde, ale přesně to, občanský zákoník stanoví, že finanční krize a nedostatek peněz dlužník není klasifikován jako mimořádné události. Avšak i v případě katastrofy žádný jasný gradace z toho důvodu - což vyšší moci a které ne. V každém případě je nutné informovat banku o okolnostech do 2 týdnů ode dne vzniku. Uvědomte si však, že v případě, že vyšší moc byla místní, ne národní, budete muset prokázat své postavení u soudu.

Někteří dlužníci najít bankrotu některé z okolností, přes které si nemohou dovolit platit dluh. Nicméně, toto samoperekonannya přinese nic než problémy a dodatečného dluhu. I v případě, že banka odebral řidičský průkaz, přesto našel nástupce v hotovosti a které budou muset seřadí dlužníkům bankrotující věřitele.
Will pojištění?

Je jasné, že odpovědnost za zaplacení dluhu, že je na dlužníka. Nicméně, opravdu kritické situace by mohla spolehnout na pojišťoven. Že by bylo možné - ale ne v České republice. I když prakticky všechny úvěrové pojištění se vydává - dokázat, že tento případ je jen pojištění, to není snadné. I když se povaha a rozsah tragédie neumožňují alespoň nějaký úmysl ze strany dlužníka. Mezery pro pojišťovny ústupu zůstal nehybně ležet vyhotovení dohody s klientem. Za prvé, placení pojistného na základní sazbou, dlužník podepíše dohodu s velmi vágní koncepcí "ohně", "zaplavovat", atd. Zejména je oheň, například pojišťovny najde hromadu papírů, které prokazují, jaké jsou vaše oheň, bohužel, ne oheň, za které musí zaplatit. Samozřejmě, že podepsání smlouvy můžete ustoupit od standardních formulářů a učinit vysvětlení, ale opravil tato politika bude stát klienta mnohem dražší.
Co když tam je prostě žádné peníze?

Pokud vaše vyšší moci nemá tak tragické základ, a vy jen snížit z práce, pak zrušit své závazky vůči bance nemůže ne, i ty humánní soudu. Nicméně, věřitel může souhlasit v této situaci, protože to zajímavé vrátit peníze a neztratit klienta, a ne běhat soudy. Takže jakmile pochopíte, že úvěrové splátky si nemůžete dovolit - jít do banky. Pokud vaše finanční problémy jsou dočasné, a máte v plánu k jejich překonání pro příští období, požádat banku, aby úvěrové dovolenou. V tomto okamžiku je nutné zaplatit věřiteli v případě zájmu pouze půjčky bez těla. Pokud se vaše finanční situace je nejistá - se snaží vyjednávat s finančními institucemi s cílem restrukturalizovat svůj dluh. Tato půjčka termíny prodloužena na delší dobu, a měsíční platby budou zmenšeny na velikost, které můžete splácet bez problémů.