Motoristé se mohou spolehnout na bezplatnou technickou pomoc na silnicích v České republice


Vydáno: 19.02.2016 | Aktualizace: 03.01.2020

Motoristé se mohou spolehnout na bezplatnou technickou pomoc na silnicích v České republice. To je dost volat bezplatném telefonním čísle 800 280 281 a volal dispečer vaši polohu přijít na pomoc řízení stroje užitkových silnic a dálnic České republiky.
Řidiči v České republice, která zasáhla silniční kolo, skončil benzín nebo auto náhle zhroutila, mohou nyní požádat o bezplatnou pomoc od Úřadu silnic a dálnic (ŘSD) na telefonním čísle 800 280 281. Provozovatel musí informovat jeho umístění, a časem by měly přijde pomoc. Odborníci budou kontrolovat nebo eliminovat škody nebo poradit motoristy, jak postupovat.
V ŘSD tvrdí, že se nebude stát odchozí garáž. dost často jen uklidnit řidiče, aby mu pomohl vyřešit, co dělat dál, kam chcete volat, a kde to může být již zaplaceno za opravu. ŘSD také bude vyvíjet mobilní aplikace, které lze nainstalovat na smartphonu zdarma. Podobnou službu pro Evropu není nic nového. Tyto služby, jako je zajištění motoristé v sousedním Slovensku.
Požádejte o pomoc ŘSD mohou být všechny řidiče, kteří na silnicích dálniční známku. Takže teď ne platit pouze motoristé jezdit po zpoplatněných komunikacích, ale také přijímat nové služby. budou testovány projekt po dobu několika měsíců. Poskytnout pomoc 200 km dálnice D1 mezi Prahou a Brnem. V budoucnu plánujeme rozšířit nabídku služeb v celé zemi. Přesná data jsou stále neznámé.
Vedení se rozhodla, že nebude kupovat nová auta pro cestování hovory a obsluhovat stroje s náběhem své vlastní loďstvo garáži nebo jiných veřejných institucí.