Mohu zrušit smlouvu o záruce?


Vydáno: 12.11.2016

V současné době mnoho české banky, aby úvěry svým klientům pouze povinné záruky na zakázku. Typicky, záruka souhlasí podepsat pouze blízkými příbuznými nebo přáteli ze strany dlužníka. Přes toto, mnoho ručitelé nějaký čas později litovat svého působení.

Skutečnost, že závazek ručitele věřiteli neméně odpovědnosti ze strany dlužníka. V případě, že dlužník přestane platit z úvěru, a banka je schopna obnovit ze svých dluhů, přešel na ručitele, které vyžadují, aby splatila dluh někoho jiného. V případě, že ručitel nebude souhlasit, nebo si nemohou dovolit platit dluh, může věřitel jej nabíjet u soudu, mimo jiné od garanta majetku.

Kromě toho současná legislativa České republiky postup dluhu na ručitele úvěru v případě úmrtí dlužníka. Uvědomil si, jaký problém to, garantem se snaží ukončit smlouvu, ale to jednostranně, bohužel, nebude fungovat.

Zajímavé je, že povinnosti ručitele a dlužník je téměř stejný, zatímco práva vyplývající ze smlouvy o ručení č. Podpisem jistotu, lidé sotva přemýšlet o možných důsledcích. Myšlenky na zahraničním dluhu se začínají trápit ručiteli jen v případě kreditních stává problematickým. V této situaci ručitele se snaží opustit své závazky, ale čas ztracený, a znemožňují.

Při podpisu smlouvy o záruce, lidé si náhle uvědomil, že to je děláno marně, musí přerušit, dokud je úvěr obsluhován dlužníka na základě smlouvy, a to bez zpoždění. Český občanský zákoník říká, že nejjednodušší způsob, jak se zbavit záruky - nabízet bankovní kandidáta na jeho místo. Je samozřejmé, že kandidát musí být spojené příjmy a čistá úvěrová historie.

Další možností pro ručitele opustit své závazky - dluh z úvěru na novou dlužníka, ručitele nebo které nepotřebují, nebo to bude jiné.

Není-li uvedeno ve smlouvě o zajištění jeho platnosti, rok po podpisu jistotu lze považovat samo o sobě bez závazků pod ním. Obecně platí, že každá česká banka garantovat souhlas šablony. Pokud jej pečlivě zkoumat (pokud možno ještě požádat o pomoc profesionálního právníka), pak jistě existuje nějaký bod, který se ručitele, pokud se chcete zbavit spravedlnosti.