Mohu se odhlásit z pojištění, kdy úvěr?


Vydáno: 28.10.2016

Zákazníci české banky odmítnou pojistit získání úvěru je zcela zdarma. Nyní mají právo odmítnout, ale je pojistné nevrací "pokud není smlouvou stanoveno jinak." Samozřejmě, že alternativy zahrnují pouze několik pojišťoven.

Počet případů obtěžování pojištění při registraci úvěrů roste. Vzhledem k tomu, že může ukládat pokuty, kterou by skutečně omezují činnost pojišťoven. Nyní dlužníci mají právo odmítnout, ale manažeři jsou pod tlakem, a po pojištění zaplatil peněz pro zákazníky ve většině případů nebudou vráceny. V závislosti na termínu, množství a typu úvěru měsíční platby na pojištění může pohybovat v rozmezí od 0,3% do 1,4% z výše úvěru. Takzvaný "ochlazovací doba", když můžete odhlásit bez ztráty peněz, za předpokladu, pouze několik předních českých bank.

S několika možnostmi pomoci najít řešení, poskytuje nejprve vytvořit dvoutýdenní "chladicího období" potřebný pro všechny hráče na trhu. V takovém scénáři po dobu dvou týdnů se můžete vrátit pojistku a obdrží 100% nákladů zpět.

Druhá možnost spočívá v zavedení politiky aktivní pouze dva týdny po podpisu smlouvy. Během této doby, smlouva může být přestávka, přičemž ani jedna strana prohraje.

Třetí možnost - dát dlužníkovi právo odmítnout pojištění, když chce, ale není zadarmo, že výpočet vratnou částku, kterou pojistitel by měl být založen na skutečném čase využití pojištění.

Bez ohledu na možnost nebyla přijata provozní výnosy značně snížena. Podle pojistném trhu, průměrné bankovní poplatky za "příbuznou" pojištění tvoří 30-80% z pojistného. Úvod zvýhodněných podmínek selhání pojištění může zvýšit svůj podíl na tržní průměr ve výši 15%. Tržby z prodeje pojištění při vydávání spotřebitelských úvěrů v průměru o více než 10% celkových příjmů z maloobchodní banky.