Mohu odmítnout úvěru pojištění


Vydáno: 08.12.2016

Pro mnoho dlužníků otázka položená v názvu, velmi důležité. Jen jeden je nastaven před nimi o půjčku, a někteří po něm. Je samozřejmé, že situace úplně odlišná.

Proč pojištění

Kredity jsou různé: spotřebitele, hypotéky a tak dále. V důsledku toho je pojištění pro každého z nich za předpokladu jejich vlastní. Mohlo by se zdát, dobře, proč v oblasti spotřebitelských úvěrů, pojištění je nutný, protože neexistuje žádná záruka. A pak to nebude pojistit majetek a životy a solventnosti dlužníka. Najednou je nemocný nebo ztratit práci. Ale v případě, že dlužník nemůže splatit dluh, to už riskuje banku.

Tak životní a zdravotní pojištění - zábava a dost drahé na peněženku bolí dlužníka. Zvlášť pokud úrok z pojistné události téměř 30% z výše úvěru. Z tohoto důvodu zákazníci bank tak touží zbavit této "obsedantní" služby.

Na pojištění učit se předem
Všechny možné způsoby jednání jsou obvykle uvedeny v úvěrových a pojistných smluv. Při výběru úvěrový program je nutné pečlivě přečíst dokumentaci a konzultovat s kreditní manažerem. Ihned zkoumat, zda povinné pojištění, může ji opustit bez ztráty a kdy.

Někdy smlouva určitou dobu, kdy snad její rozpuštění po podpisu smlouvy (např 3 měsíce). Možná se budete muset obejít několik bank, než budete moci najít vhodnou úvěrové podmínky, ale pak nemusí pochopit v čele, "podvedeni a vtyuhaly" pojištění.

K dispozici je možnost odmítnout pouze na základě zdravotního pojištění a pojištění titulu, ale pojištění nemůže poskytnout patřičné záruky.
Pojištění zástavy nemovitostí je nevyhnutelná
Právníci tvrdí, že pojišťovací služby v oblasti půjčování by měly být poskytovány se souhlasem dlužníka. Povinnost pojistit svůj život nebo zdraví nemůže být uložena občanovi zákonem. Tak na hypotéku nebo Avtozaloh práva v přesně opačného názoru.
Takže jen dát šanci zdravotního pojištění, jakož i pojištění vlastnického titulu, ale ne na pojištění majetku zajištění.

Mnoho českých bank odmítne půjčku v případě, že dlužník nebude podepsat pojistnou smlouvu. Jiní nabízejí alternativní úvěrových programů. Například někteří poskytovatelé hypotečních úvěrů vyžadují pouze pojistit předmět zástavy. Třetí kompenzaci rizika zvýšení úrokové sazby z úvěrů. Rozdíl v sazbách může dosáhnout až 10% ročně. Ostatní banky při zachování sazba zvýší o několik procent provize za půjčky v případě neúspěchu o životě a zdravotní pojištění dlužníka úvěrových programů hypotéky.

Někdy je dokonce levnější platit za pojištění. Někteří věřitelé v konstrukci osobního a titul pojištění nabídkou nižší měsíční platby na úvěr. V tomto případě si vybrat hypotéku nebo auto úvěr se všemi pojištění bude mnohem výnosnější.

Můžete odmítnout pojištění, po podpisu smlouvy
Některé banky umožňují dlužníkům dříve přijaté úvěry, odmítnout pojištění, zatímco zvyšování sazeb. To bude přepočítána měsíční platby a úrok za nové sazby bude v rovnováze.

Mezitím existují případy, kdy mohou dlužníci se rozhodnou z pojistných dříve přijatých úvěrů téměř beze ztrát. Ti, kteří nemají dohodnout na zvýšení sazeb na stávající dohody, banka nucena pojištění je nepravděpodobné. Je-li smlouva není napsáno odstavec o zvýšení úrokové sazby beze životní pojistky a zdraví dlužníka, banka nemá právo měnit nabídku s výjimkou případů stanovených federálním zákonem.

Takže teď banky se snaží zaregistrovat smlouvy ve všech detailech. Například některé zahrnuty do úvěrové smlouvy sankcí za nezaplacení pravidelné pojištění. To může být pokuta nebo dokonce požadavek na splacení úvěru před plánovaným termínem (například 0,5 nebo 0,11% ze zbývající dluh ve dne, nebo paušální částky za den). Ale české banky nejsou ziskové uplatňovat přísnější sankce odpovědné dlužníků. A to iv případě, že dlužník odmítá obnovit politiku, banky se chystáte se s ním setkat. V případě, že zákazník splácí hypotéku pečlivě, věřitel může požádat, aby jej okamžitě propustily ze života a zdravotního pojištění, ale výměnou za dodatečné zajištění nebo záruky.

Některé banky umožňují dlužníkům dříve přijaté úvěry odmítnout pojištění, jestliže zvýšení sazeb úvěr
Zvlášť perzistentní lze tento problém vyřešit u soudu.