"Minimálka" bude více


Vydáno: 24.11.2017

Úřady České republiky oznámily pozitivní zprávu, že minimální mzda se zvýší od začátku příštího roku. Bylo známo, že k jeho součtu bude přidáno něco více než 1 000 Kč. Navzdory nesouhlasu s tímto projektem vedoucího ministerstva financí bylo rozhodnutí jednoznačně a schváleno.

Podle plánovaného zvýšení minimální mzdy jeho velikost překročí 12 000 korun.

Zvýšení minimální mzdy přímo souvisí s pozitivními změnami v české ekonomice. Jeho velikost na krátkou dobu se zvýší již po čtvrté.

Česká republika je dnes rozvinutým, prosperujícím státem s minimem nezaměstnanosti ze všech zemí EU. Úroveň ekonomiky roste mnohem rychleji, než předpovídali vedoucí analytici.

Předběžné výpočty ministerstva financí ukazují, že zvýšení minimálního příjmu o navrhovanou částku bude společnosti přinucovat překročit stávající rozpočet o téměř 3 miliardy korun a rozpočet země o více než 600 milionů korun. Rovněž se plánuje zvýšit financování zdravotnických a sociálních služeb o 1 miliard korun.

Přestože se v rozvoji české ekonomiky projeví významné změny a bude se zvyšovat "minimální mzda", její velikost je mnohem nižší než v ostatních zemích střední a východní Evropy. Například na Slovensku je minimální mzda vyšší než v České republice o téměř 500 Kč. A Rakousko je nejvyšší úroveň.