Měl bych splácet úvěr v předstihu?


Vydáno: 03.10.2016 | Aktualizace: 04.10.2016

Mnoho klientů českých bank použít úvěr, který se snaží postoupit zaplatit všechny peníze, věřit, že to je ziskové. Výpočet v tomto případě je jednoduchá: menší termín - znamená nižší úroky a poplatky za vedení účtu. Ale výhody předčasné splacení není vždy tak zřejmá.
Čeští bankéři, samozřejmě výhodnější pracovat s dosrochnikami. V tomto případě je předčasné splacení úvěru je ekvivalentní k jejich ztrátě obchodních zisků. Chcete-li hrát na jistotu a získat co nejvíce z každého zákazníka, české banky jsou v různých triků. Tato sbírka primárního zájmu v první polovině platby na úvěr - tzv anuita a sankce dosrochnikov a ochotu poskytovat půjčky refinancování dluhu v polovině období, kdy převážná část úroků, které již zaplatil. Banky byl schopný podnikat, nedovolit mu dlužník jít placení.

Předčasné splacení spotřebitelského úvěru

S ohledem na střednědobý spotřebitelský úvěr - od 6 měsíců do 3 let - předčasné splacení není vždy prospěšná pro klienta. Převážná část zájmu spočívá v první platbu, čímž zaplacení úvěru před plánovaným termínem, například ve střednědobém prospěch zákazníka Little. Samozřejmě, že můžete psát aplikace do národní bance, ale s malým množstvím spotřebitelských úvěrů bývalé dlužník zpět zlomek peněz.

Dnes dlužníci, kteří si vzali půjčky v koruně je mnohem jednodušší, beze spěchu, aby měsíční platby, než získávat finanční prostředky pro předčasné splacení úvěrů. Ve zcela opačné situaci jsou ti, kteří brali půjčku v dolarech nebo eurech. Ve své pozici dnes nejchytřejší volba bude buď přeplatek, nebo prodloužení úvěrové smlouvy s konverzí k jeho koruně. V opačném případě je velikost stávajícího dluhu se zvýší v poměru k nárůstu hodnoty měny.

V předčasné splacení spotřebitelského úvěru je důležitá pro výpočet svých vlastních možností. Neplaťte zůstatky posledního peněz, protože v tomto případě bývalý dlužník riziko na krátkou dobu opět stát klientem banky. A v současném ekonomickém klimatu nový úvěr být ziskový předtím.

Předčasné splacení dlouhodobých úvěrů

U českých klientů bank, kteří podepsali dlouhodobou úvěrovou smlouvu, jako je například hypoteční nebo auto úvěr, výhodách předčasného splacení zjevných.
České banky vypočtena úroková sazba na hypotéku příliš vysoké ve srovnání s ostatními zeměmi. Po podepsání dohody o hypotéky, banka zákazník je konfrontován s potřebou mnoho let platit každý rok kromě jistiny je alespoň 10% z pouzdra bez možnosti prodeje a výměny dluhu získaných v majetku.

Hypoteční dlužníci zavazují, že budou platit pojištění, který je také zátěž pro rozpočet ze strany dlužníka. A není divu, že většina Čechů se snaží předčasně ukončit smlouvu hypoteční. V případě, že dlužník nemůže najít finanční prostředky pro úplné předčasné splacení hypotečního úvěru jeví výhodné platby pro přípravu které překračují měsíční platby, například v případě mateřské kapitálu nebo refinancovat dluh za výhodnějších podmínek.

České banky snížily sazby z hypoték, refinancování protože i malý rozdíl v úrokové sazbě a poklesu obecný termín dávek v dlouhodobém horizontu může vypadat velmi výhodný způsob.

Obecně můžeme konstatovat, že předčasné splacení úvěru je vhodné v oblasti dlouhodobých úvěrů. V případě krátkodobých úvěrů, zejména úvěrů v národní měně, předplacení dluhu může být dokonce méně ziskové než bylo plánováno splátkovým kalendářem.