MasterCard spouští v českých vlastních plateb


Vydáno: 14.10.2016

MasterCard starty v České republice a 11 dalších zemích, platby prostřednictvím mobilního telefonu s možností povolení od sebe nebo otisk prstu.


V platebním společnosti MasterCard poznamenat, že nový systém biometrických plateb již byly testovány v Nizozemsku, USA a Kanadě. V blízké budoucnosti bude zahájen v České republice a v 11 zemích: ve Spojeném království, v Dánsku, Nizozemsku, Rakousku, Belgii, Finsku, Německu, Maďarsku, Norsku, Španělsku a Švédsku. V roce 2017, rok self-Platby budou v jiných zemích.
Chcete-li používat nový systém uživatelských poplatků, samozřejmě, je třeba mít odpovídající chytrý telefon - s čtečkou otisků prstů nebo možnost rozpoznání obličeje na fotografiích.
Hlavní konkurenční firma MasterCard Visa vyvíjí podobný systém - potvrzující osobu s rozpoznání tváří nebo sítnice skenování.
Podle poradenské společnosti Juniper Research, v roce 2017 se objem mobilních plateb na světě může dosáhnout značku 1,3 miliardy dolarů.