Lidé a peníze Česká republika


Vydáno: 17.01.2017

Z žraločí zuby a mušlí - elektronické čipy: Česká národní banka představila výstavu o historii české měny.


Expozice důsledně odrážet všechny etapy vývoje české koruny, od primitivních předmětů, které platbu za zboží, které vyrobila a končí historii České národní banky, od jejího vzniku až do prvních padělaných bankovek.

Předtím, než pozvete přímo do výstavního prostoru, návštěvníci (po předchozí domluvě s průvodcem) nabídla sledovat dokument o České národní bance a vtipnou karikaturu o vztahu mezi lidstvem a peněz. Ve filmové animace v komické formě vypráví, jak a proč se Česká národní banka stala symbolem finanční stability a záštita mezinárodní spolupráce.

Prohlídka trvá asi půl hodiny zahrnuty některé "návnady". První z nich - impozantní síla a velikost dveří do místnosti s trezorem, která se i přes hmotnost (váží téměř osm tun designu vrat - 32 tun) lze snadno pohybovat a blízký jeden muž.

Dveře byly zvykem během "mládí" banky, ale stále zástupci společnosti (první výrobce již de facto existuje, ale výrobce tajemství převedeny na jinou společnost) poskytovat služby, a pokud je to nutné, může přijít k záchraně zaměstnanců banky, v případě, že by chyba nebo zranit ji rozdrtit hrad systému. Podle pokynů však tyto Crash značné trestá pokutou.

Expozice zahrnoval asi 60 vitríny s exponáty a informačních plakátů umístěných byla uzavřena bankovní budovy, kde dříve trezory (cca 14.000 kusů). Asi tisíc z nich tady teď - ale jako muzejní kousky. Navenek jsou všední, s výjimkou snad Davidova hvězda, zaklepat na každém z nich. Říká se, že není vyžadováno skrytý význam v tomto hledání, jen jejich tvůrcem byl židovský.

Dvoupatrová prostor, který obsahuje výstavu je podrobný pohled do historie měny, a to nejen české, ale i ve světě. Zde byly položeny v rámci skleněných skořápky mušlí a žraločích zubů, které placených starý, zde leží co by kamenem velikost podobnost kola je považován za přímo úměrný množství peněženku svého majitele. V dalším vitríně - stříbrné dinárů, první česká měna, která se objevila v 10. století za vlády druh Prshemyslovichey, pak - Praha Penny jehož vznik je spojen s měnové reformě krále Václava II (1300 g) a jeho úsilí o centralizaci systém ražení mincí peníze. Mince byly raženy od něho v Kutné Hoře, který byl známý ložiska stříbra, vlashskoy mincovny.

Dobové slavný "husitské" války učinila významný dopad na vývoj české koruny, naopak brzdí ho, jak se zahraničními pachateli zaujal zemi a cizí měnu v mixu trhu národní. Kolem se objevily ve stejnou dobu a padělatelé, které král Jiří z Poděbrad nařídil přísně praskání. Nicméně peníze byly stále mistr hytryly pouze mince.

První peněžní poukázky přišel v Rakousku v roce 1762. Mělo by se vyjasnit: jedná se o první papírová měna, která byla použita na území tehdejší České republiky (Čechy). Historicky první poznámky také se objevil v Číně v 10. století. Po dlouhou dobu tam placení těžkých kovů mince, a bohatí občané měli nápad použít potvrzení papíru v množství dostupných finančních prostředků. Poté, co tyto dokumenty se staly stanoveny hodnoty. V Evropě zákon dostal do roku 1661, kdy Bank of Stockholm Švédsko, pro nedostatek stříbra na ražení mincí, byla vytištěna papírové peníze.

Po vyhlášení samostatného státu - Československa - v roce 1918, je třeba v původní měně av dubnu 1919 přijala měnovou politiku reformy a ekonom Alois Raszyn otce Kčs. bylo nutné odpovídat za novou měnu - a to vedlo ke vzniku první Československé národní banky.

Druhý a možná i hlavní "návnada" pro návštěvníky je vitrína stavu zlata rezervy - tunu zlata, složené z cihel o hmotnosti 12,6 kg. Fanoušci Uncle Scrooge na konci cesty čekali na interaktivní zábavy, podle zvláštního lampou můžete zkontrolovat pravost bankovek byla ze své vlastní peněženky a držet ho v rukou jednoho ze stavebních kamenů zlatých rezerv.