Leasing nebo úvěr. Co si vybrat podnikateli.


Vydáno: 14.09.2016

Žádnou činnost vyžaduje zodpovědnost. Ve většině případů se před každým podnikatel dříve či později vyvstává otázka, k doplňování provozního kapitálu za účelem rozšíření. No, když si můžete najít osobní finanční prostředky nebo půjčit od přátel / přátel, aniž by to vzbudilo různé úvěrové instituce a jiné finanční instituce. Není-li to možné, pak co dělat? Na dnešním trhu existují dva způsoby, jak doplnit svůj pracovní kapitál, úvěr a leasing. Obě metody mají své výhody a funkce, jak to požaduje podrobnější vyšetření a srovnávací analýzy.

Leasing nebo úvěr. Co si vybrat podnikateli.

úvěr

Různé věřitelé nabízejí moderní český finanční trh řadu svých produktů, včetně speciální místo půjček podnikatele. Z právního hlediska, vyskytuje se po podpisu smlouvy, který umožňuje, aby banka půjčit peníze, podnikatel zavazuje zaplatit na základě zájem a provize, které mají být stanoveny bankou. Z ekonomického hlediska je to příležitost doplnit svůj pracovní kapitál, na nákup různých zařízení, výrobní závody a další potřeby predprinimatelya.To je poskytovat hotovost.

Česká bankovní instituce nedávají jen peníze. Pro jejich získání je nutné zdůvodnit svou potřebu a schopnost platit podnikatele. V některých případech, věřitelé požadují, aby získal majetek jednal záruku na základě smlouvy o půjčce. Plus půjčky je, že banka poskytuje finanční prostředky v České republice, které si může koupit jakýkoliv majetek, nebo provést různé platby dodavatelům a věřitelům. Nevýhodou je, že v naší zemi velmi velký úroková sazba problému ospravedlnit solventnost banky, které jsou nutné k potvrzení své příjmy tím, že poskytuje velkých dokumentů. V případě porušení smlouvy, strany mají právo odvolat se u soudu k vyřešení sporu. V případě, že banka podala žalobu, měli byste se poradit s kvalifikovaným právníkem.

Leasing.

Tento konkrétní typ finančního vztahu, který je jiný. Z právního hlediska se jedná o písemná dohoda, pod kterým je jeden subjekt za své finanční prostředky povinen nakupovat veškerý majetek, oblečení podnikatel, pak předloží ji operativního řízení. Na druhé straně, je zaměstnavatel povinen přijmout vlastnost, použijte ji na vlastní pěst, a zaplatit mu měsíční platby zavedené doplácejí. Za to, že se nemovitost stává majetkem podnikatele. Z ekonomického hlediska, tento nákup potřebné stroje, zařízení a jiná aktiva nezbytná pro ekonomickou aktivitu, a to prostřednictvím jiné právnické osoby, s dalším zaplacení jeho hodnoty. Výhodou leasingu je, že podnikatel dostane, co vlastnost, kterou potřebuje. Nevýhodou leasingu je, že kromě placení náklady na vlastnictví, bude muset zaplatit různé poplatky a jiné poplatky, které jsou nastaveny kupujícím nemovitosti. Debata o těchto dohodách vyrobeny u soudu, ale je to právnická osoba, která koupila majetek, může trvat v případě porušení smlouvy podle výkonného nápis notáře.

Jaký lepší úvěr nebo leasing?

Získat odpověď není tak jednoduchá. Kredity jsou dobré pro ty podnikatele, kteří potřebují doplnit svůj pracovní kapitál, které půjdou do různých osad s věřiteli, výplatu případné zvýšení službami a platební bilanci. Pokud účetní jednotka musí zakoupit specifická aktiva, například zemědělských strojů a zařízení, pak je lepší se obrátit na společnosti poskytující leasingové služby. Koneckonců, podnikatel ví, jaký majetek potřebuje a jaké technické parametry a funkce by měl mít. V leasingu lze rovněž získat i staré přístroje, což je nemožné v úvěrovém vztahu. Velmi často se stává, které pomáhají leasingové společnosti se uchýlili k různých zemědělských a dopravních podniků. Půjčky jsou určeny na nákup surovin pro výrobu a jiných materiálů, jakož i leasingových operací neposkytují.

Sečtením výsledků srovnání úvěru a leasingu, můžete přijít k tomuto závěru, že vše závisí na tom, co chce podnikatel. A on se zastaví svou volbu na nejlepší volba. Je však třeba poznamenat, že v současné vztahy nájemní ekonomické nejvíce používají k doplnění své flotily různé techniky a vybavení a zvýšením úvěrů pro platební bilanci a aby infuzi do výroby prostřednictvím nákupu zboží a surovin.