Kreditní karty nebo spotřebitelský úvěr, je to levnější


Vydáno: 08.12.2016

"Život na dluh", se stává stále více populární v České republice. Banky navzájem konkurují, miryayuchys úrokových sazeb a úvěrových linek. V tomto případě má klient pouze dva způsoby, jak získat peníze vydat jednorázový úvěr A nebo "více" kartu s otáčivým úvěrového limitu.

Úvěry a kreditní karty stejně populární

Spotřebitelské úvěry byly původně jen populární kreditní karty - lidé potřebují čas, aby si zvykli na "plast" a ocení pohodlí "elektronické peněženky". Ale nyní stále častější situace, kdy lidé s střední a vysoké výnosy, je jeden nebo dva úvěry a jeden nebo dva druhy platebních karet najednou (někdy i více). Podle finančních poradců, tato situace není tak velká část růstu příjmů, protože růst spotřeby a zvyku na "deficitu státního rozpočtu".

Nicméně, spotřebitelské úvěry a kreditní karta - není to samé. Každý z těchto typů úvěrů mají vlastnosti, které jsou v různých situacích může být výhody a nevýhody.

Spotřebitelský úvěr nalichnymi- jednorázový bankovní úvěr pro naléhavé potřeby. Zdá se, že obecně bez ručitele a ručitelů, ale s vyšší úrokovou sazbou. Vám umožní rychle udělat velký pokupku.Kreditnaya karta - platební prostředek z obnovitelných úvěrového limitu, který je určen především pro bezhotovostní platby za zboží a služby. Mnoho kreditní karty mají své limity výběrů hotovosti a účtovat poplatek za tuto operaci.

Karty a úvěry: klasifikace

Spotřebitelské úvěry lze zhruba rozdělit do dvou hlavních typů: cílené a necílené. V prvním případě můžete poslat peníze platit pouze pro určité zboží nebo služeb (banka způsoby, jak ji řídí, alespoň ty peníze vzít "v autě", nelze odesílat na podporu svého bankovního účtu). Ve druhém případě si můžete utrácet peníze na cokoliv, na vlastní pěst - jsou omezeny pouze velikostí. Podmínky emise a odkupu důvěry a zneužití úvěru, obvykle o něco jiného.

Klasifikace kreditních karet je složitější. Liší se jednak, jak patřící do platebního systému (Visa, MasterCard, American Express a další.). To znamená, že můžete splatit karty pouze na místech, která jsou vybavena některými zařízení a počítačových terminálů.

Za druhé, podle kategorií - VIP (přednostně), klasické (sekundární sektor, z nichž nejčastější), elektronické (nejlevnější). Rozdíly jsou způsobeny tím, jak klient povolení možnosti použití různých typů plateb zařízení, úroveň služeb, vybavení a servisní náklady na karty.

Za třetí, systém úvěru - revolvingových a přečerpání. V prvním případě, že klient měsíční banka vrátí pouze část výše úvěrového limitu. V druhém případě - je jednou měsíčně musí uhasit 100% dluhu.

Specifika české spotřeby (trvat mnohem, okamžitě utratit, zase trochu) vysvětluje, proč se otáčet karty přečerpání populární v České republice.

Srovnáme-li začátek: je výhodnější
Předchozí opt o kreditní kartu nebo se často vyskytuje před návštěvou banky. Je to ovlivněno jednak osobní situaci a preference potenciálního dlužníka. Za druhé - internet umožňuje podrobně studovat vše o trhu, aniž by museli opustit domov.

Na základě analýzy bankovní praxe založená, bylo konstatováno, že "na počátku" karty a úvěry se jmenovitým uživateli na stejných kritérií:

- Úrokové;

- Term return / podmínky splácení;

- Požadavky na dlužníka / objem soubor dokumentů;

- Velikost úvěru, tedy částku, kterou lze umístit po splnění formalit.

Co ukazuje srovnání?

Úrokových sazeb. U kreditních karet procento vyšší (v průměru o 5,7%). Kromě toho se podíl účtován za každou výběr hotovosti. Ale můžete ušetřit peníze, pokud budete používat bezúročné období.

Termín return / podmínky splácení. V průměru se maximální doba, po kterou můžete získat spotřebitelský úvěr - 5 let (60 měsíců), kreditní karty obvykle produkován 1-3 let (12-36 měsíců).

Pojmy jako splácení dluhu, měsíční platby jsou prováděny, a tam je povinná množství. Ale hypoteční splátky banka vezme sama bezpodmínečně a platba dlužník kreditní kartou lze použít znovu - tak dlouho, dokud její karta je platná.

Požadavky na dlužníka. Dříve, kreditní karty bylo mnohem jednodušší, než získat hotovostní úvěr. V případě, že karta je většinou vydává se ve dvojím dokumenty (pas, například cestovní pas), pak úvěr již dlouho potřeba nebo kopii sešitu nebo osvědčení nebo potvrzení ve formě bankovního potvrzení příjmu a další - to vše dohromady. Zároveň bank se stejnou nechuť dávat kreditní karty a dekorace pro studenty a důchodce. Snadné získat úvěr nebo kreditní kartu často "offset" vysoké úrokové sazby.

Velikost úvěru. Výše banka je připravena, jakmile vydá ve formě spotřebitelského úvěru jsou obvykle vyšší, než je limit na vaší kreditní kartě. Z tohoto důvodu, spotřebitelský úvěr je nejlepší pro ty, kteří plánují zaplatit velmi drahé nákup, servis nebo události (např, svatba). Ale úvěrový limit na kartě mohou být velmi velké, a to zejména v případě, že dlužník má vysoký příjem a řádně to potvrdil. Navíc, pokud jste aktivně nakupování a přesně doplnit kartu a provést alespoň výdaje - banku s vysokou pravděpodobností se zvýší úvěrový limit.

Srovnání v provozu, je vhodnější
Je-li srovnání již obdržela půjčky a karty, které jsou v neustálém používání, nových hodnotících kritérií:

- Platební kalendář;

- Náklady na doručení;

- Bezpečnost.

Splátkový kalendář. To je vše, co zůstává, je uživatel spotřebitelského úvěru, poté, co strávil peníze. S rozumnou úrokové sazby měsíční splátka může být malé a poměrně drahé. Ale mnoho potenciálních dlužníků je množství, dokud zaplatil jeden úvěr, nebudete druhé (alespoň ve stejné bance).

Zde kreditní karty nespornou výhodu: lze flexibilně nastavit datum a výši další splátky. Pokud jste plně splacen úvěrové linky, nemusíte se starat o harmonogramu, dokud se opět začnou používat kartu. Je třeba připomenout, že jednou za měsíc bude určité množství ještě dělat, a čím více, tím lépe.

Náklady na služby. Všechny možné náklady na spotřebitelský úvěr je obvykle zahrnuta v měsíčním výše platby, která se naučíte přes noc. Tato částka se nemění po celou dobu splácení, takže budete mít čas na to zvyknout. Obvyklý zátěž menší. Některé banky účtovat jednorázový poplatek za úvěr a poplatek za vedení účtu.

Servisní kreditní karty dražší (a servis jako všechny položky, které pravidelně využívají). A množství se může měnit v závislosti na počtu a obsahu vašich transakcí na kartě. Minimální platba se vypočítá na základě částky vynaložené úvěrového limitu. Čím více budete používat mapy, tím více bude muset kompenzovat. Ale pokud jste fotografovat souvisle s peněžními kartami, připravte se na velké procento přeplatků.

Jako klece musí natankovat benzín a úvěr "zaplnit" peníze. Tento menší tankovací - dražší to stane, protože jeho banka odepisuje úroků z peněžních prostředků, které jste dal.

Ale pokud si pravidelně "blízký" úvěrové linie, ušetříte na zájem je realistický. Pokud jste úplně splatit dluh v průběhu doby odkladu (banky nastavit v rozmezí od 50 do 200 dnů), nejsou úročeny vůbec.

Proto i při nejvyšší úrokové sazby, můžete skutečně použít kartu zdarma. To však vyžaduje jednak udržení určité úrovně příjmů, a za druhé - finanční kázeň.

Bezpečnost. Když už mluvíme o vypůjčených peněz, nemůže ignorovat problémy se zabezpečením. S spotřebitelského úvěru máte dvě rizika: stanou obětí útoku zloděje nebo lupiče, zatímco vy jet domů s penězi (ale to je nepravděpodobné, že pokud budete postupovat přiměřená opatření) a ztrácí schopnost splácet úvěr. Ale toto riziko lze odhadnout v předstihu, a zvážit, co budete dělat v případě zhoršení finanční situace.

Rizika na kreditních kartách jsou nejen ve vysokých provizí a přeplatků. Bohužel, existuje mnoho podvodné schémata, podle kterého jsou uživatelé kreditních karet přichází o peníze - zejména při nakupování online.

Pokud ztratíte svou kartu nebo je odcizen, je postup obnovy je spojena s pocity a výdajů. Dalším rizikem - ztráta kontroly nad svými náklady začnou utrácet více, než si můžete rychle zotavit a dostat se do "úvěrové pasti", kdy nelze zavřít mapy nebo aby za ni zaplatit. S tím souvisí i další velmi špatná rizika.

Kreditní karta je majetkem banky. A pokud vám banka uzná jako dlužník byly nespolehlivé, může kdykoli zablokovat, nebo odmítnout reissue. Předpokládejme, že pro tuto chvíli, že úvěrové linie není splacena. Pak můžete začít, aby zaplatil dluh ... jako u běžných spotřebitelských úvěrů. Jediný rozdíl je, že tyto náklady si absolutně nečekali. Přeplatek v tomto případě je důležité, protože vstupní částka půjde jen část splácení "tělo" úvěru. Komise zůstává v platnosti, i když ztratíte schopnost používat kartu.

Rada zažil: při získávání úvěru rezervy přijaté částky - například ve výši 1-2 měsíčních plateb - v případě vyšší moci finanční.