Kreditní karta pro nezletilého


Vydáno: 16.09.2016 | Aktualizace: 17.09.2016

Plastové karty jsou tak pevně zakotvena v našich životech, že mnoho lidí byly analogické kabelka. Kromě toho, držitelé karet nemůže být pouze občan dospělý, který má zdroj příjmů, ale q teenager, který dostává peníze od rodičů.

Podle současné legislativy teenagera, který pocházel z věku, je považován za plně funkční. V některých případech může být považováno za schopné nezletilých jedinců, kteří dosáhli věku šestnácti (zejména v manželství, emancipaci, atd.) Zdatný občan, bez ohledu na věk je považován za bonitní, a tudíž nárok na kreditní karty. Ale je to všechno teorie. V praxi, drtivá většina dospívajících ve věku 16-18 let, je takzvané "rodinní příslušníci", kteří vzhledem ke své finanční situaci nejsou schopni splácet své dluhy na úvěrovou instituci. Tato odpovědnost za nesplněné závazky z úvěrů jsou rodiče, kteří v některých případech si neuvědomují, že jejich dítě je dlužník banky. Kromě toho, rodiče mohou dozvědět o dluhu v době, kdy je potřeba jistiny platit vysoké úroky z úvěru.

Většina úvěrových institucí necítí tolik nadšení pro uzavírání úvěrových smluv s osobami mladšími 21, protože jejich schopnost platit je důvodná obava. V této souvislosti, způsobů, jak kreditní karty pro dospívající jsou omezené. Za prvé, karty oslovit mladé lidi v návrhu karty o stipendium nebo po ukončení studia. V tak mladém věku teenagerů nemohou ani plně vědomi odpovědnosti, kterou implikuje existenci kreditní karty. V důsledku toho se mnozí mladí lidé chovají bezohledně a sobecky, přesouvá odpovědnost za splácení svých rodičů.

Jak se chránit rozpočet rodiny z neočekávaných nákladů

Rodiče by neměli být odloženo na neurčito rozhovor s teenager o posledně finanční gramotnosti. Je nutné vysvětlit srozumitelně, co mladý člověk může vést bezohledný přístup ke kreditní kartě. V případě, že rozhovor měl správnou expozici, můžete se uchýlit k radikálnější metody vzdělávání (například může hrozit, že v případě neposlušnosti adolescenta budou zbaveny kapesného, které budou použity na splácení úroků z úvěrové přísliby).

V případě, že teenager obdržel kreditní karty, ale nepoužíval jej musíte zbavit. Že by měla být přizpůsobena tak, aby vyhovovaly plastovou kartu. Skutečnost, že osobní kreditní karty může neutralizovat jen tím, že navštívíte úvěrové instituce s dítětem, ve kterém je zarámovány. Oddělení by mělo požádat zaměstnanec banky ukončit smlouvu o bankovních služeb. Také byste měli dělat v případě, že karta není registrována, ale byl aktivován. Je-li karta není registrován, že není aktivován, může být jednoduše vyhodit.

Zlepšení finanční gramotnosti dítě

Úvěrové instituce, které mají mnoho speciálních bankovních produktů zaměřených na finanční vzdělávání a odborné přípravy. Na rozdíl od výše uvedených případech tyto programy poskytují smlouvy a vydávající kreditní karty teenager s vědomím a souhlasem rodičů.

Udělejte si kreditní kartu nezletilé může být v mnoha bank, tento postup je poměrně rychlý a umožňuje rodičům nakreslit mapu na téměř každé dítě. Při výrobě karet pro děti do věku 14 let, musí pobočka banky poskytovat určité dokumenty:

• doklad totožnosti zástupce pro dospělé (obvykle pas);
• rodný list dítěte;
• PIN;
• žádost o otevření účtu.

Kreditní karta pro nezletilé připojených k hlavnímu bankovní účet rodičů. Mapa dítěte doplní měsíčních příspěvků od uvedeného účtu. V důsledku toho v nepřítomnosti rodičů bankovního účtu, jsou zbaveni možnosti vydávat dítě kreditní karty. Cesta ven je simultánní provádění kreditní karty ve stejné době jako dítě a jako rodiče.

Limit pro výběry hotovosti a dobíjet úvěrová instituce není stanovena, ale rodiče mají právo se jej nainstalovat. Kromě menších rodiče mají možnost omezit výdaje v maloobchodních prodejnách, za hotovost na den, týden nebo měsíc.

Ovládání stojí menší držitele karty, jeho rodiče jsou pomocí SMS-zprávy, které budou zaslány na váš mobilní telefon ihned po provedení jakékoliv transakce s kreditní kartou. Kromě zprávu o činnosti, můžete přijímat e-maily, nebo se dozvědět o nich na základě výroků, které mohou být měsíční get v bance. Navzdory tomu, že tyto služby jsou poskytovány úvěrovými institucemi na základě splatného, budou nejen kontrolovat náklady na dítě, ale i pro jejich analýzu.