Kreditní a pojištění


Kreditní a pojištění

Slova "kreditní" a "pojištění" jsou často používány společně. Často, banky předložila požadavek na nákup pojištění s hypotečním nebo auto úvěr. Avšak pouze banky potřebují pojištění? Pojďme prozkoumat tuto otázku podrobněji.

Proč životní pojištění klienta?

Podle českého práva je povinné pojištění zástavy (např byt nebo auto). Nicméně, ve skutečnosti, životní pojištění v získání úvěru - je dobrovolné. V tomto případě se banky snaží minimalizovat svá vlastní rizika při udělování velké sumy peněz.

Avšak také se objeví klient, který se snaží o dobrovolné životního pojištění, ve vítězství. Takže pro tuto kategorii občanů prakticky žádné výpadky v rozhodnutí o poskytnutí úvěru. Jedná se o první. Vzhledem k tomu, prakticky zaručuje splacení 100%, zaměstnanci banky odpovídají za splnění takových dlužníků a jsou ochotni snížit úroky z úvěru. Co je v současné obtížné hospodářské situaci velmi důležité, kdy se počítá každý cent. Tato dvě. Přijedete-li nehodu, zbytek platby dlužník úvěr dělat pojistitele. Nicméně, byt, auto nebo jiný objekt úvěry zůstávají majetkem oběti.

Cena otázka.

Typicky, náklady na pojištění úvěrů se vypočítá jako procento z výše úvěru. Nicméně, existuje mnoho nuancí. Tak, administrativní pracovník v rozkvětu života, budete možná muset zaplatit nižší částku pojistného, než důchodce, který je rád extrémní turistiky. Rozsah pojistného má vliv i na výši úvěru. Co to je vyšší, tím vyšší je riziko pro pojistitele a tím zvýšit cenu pojištění.

Pokud došlo k havárii na dlužníka?

Jestliže život je okolnosti byly takové, že to bylo kvůli tobě v pojistné smlouvě nehody, budete určitě potřebovat informovat a pojišťovnou a bankou, která vydala vaši kreditní. Problematika kompenzace se bude rozhodovat mezi zaměstnanci banky a pojišťovny. To bude příjemcem pojistného plnění banky. Nicméně, oběť by neměla distancovat od procesu a měly by být vědomi událostí odehrávajících.

Jak si vybrat svou pojišťovnu?

Čím více úvěr budete mít, tím více odpovědnosti je třeba při výběru pojistitele. Optimálně - spolupráce s dobře známými, velké společnosti s spolehlivou pověst, s mnoha pozitivních recenzí a velký výběr zajímavých pojistných programů, včetně životního pojištění.