Konec srsti


Vydáno: 15.07.2018 | Aktualizace: 12.07.2018

V mnoha zemích civilizovaného světa společnost odmítá ve svém obrazu používat výrobky vyrobené z přírodní kožešiny. Stále více podniků, které se zabývají pěstováním kožešinových zvířat, přestává fungovat. Ekologická kožešina se stala aktivní v oblasti módy a dnes je přechod k umělým kožichům módní jev a přednost přirozené kožešiny je považována za pravidlo špatného vkusu.

Inovace Česká republika nepřekročila. Stát, který je členem Evropské unie a je dobře známý svou rozvinutou infrastrukturou a stabilní ekonomikou, nemůže tuto inovaci ignorovat, tudíž v zemi také oznamuje tabu o používání přirozené kožešiny. Již na začátku příštího roku na území státu budou odstraněny podniky, které se zabývaly výhradně pěstováním malých zvířat pro použití kožešiny.

Pokud se organizace specializuje na chov živočichů ke spotřebě, například na farmu chovu králíků, účet, který upravuje ukončení činnosti společnosti, se na ně nevztahuje.

V současné době

V současné době je v České republice 9 farmářů, které rostou a zničují zvířata na kožichy. Vedoucí představitelé organizací již dnes učinili prohlášení, aby protestovali proti tomuto zákazu a plánují požadovat odškodnění od státu, protože po skončení práce na farmě zůstanou bez práce. Navíc společnost nemusí být vždy vhodná pro chov jiných zvířat, takže majitelé zemědělských podniků mohou způsobit obrovské finanční ztráty.

Dalším důležitým bodem, který bude znamenat ztráty pro podnikatele, jsou smluvní podmínky s velkoobchodními odběrateli kožešiny. Zavedení zákona v tak krátkém období bude mít za následek finanční ztráty majitelů obchodů, kteří by mohli předem získat předem několik let předem za získání vysoce kvalitních surovin.

Opoziční orgány vydaly názor, že ukončení legalizovaných podniků by vedlo k vzniku nelegálních podniků, které by existovaly bez státní kontroly.