Komerční banka a Česká spořitelna chtějí více peněz pro přístup ke svým bankomatů.


Vydáno: 19.08.2016

Česká banka Komerční banka a Česká spořitelna se uvažuje o zvyšování poplatků za používání svých bankomatů menších konkurentů.

Inovace souvisí s rostoucí konkurenci na bankovním trhu v České republice, která nedávno vstoupila mnoho nových hráčů, včetně on-line banky, jako Zuno Bank, Air Bank a Equa Bank, která přilákat zákazníky nižší bankovní poplatky a platby.

Teď asi 100 tisíc. Zákazníci malých bank inkasoval ve všech bankomatů v zemi bez jakýchkoliv poplatků. Nicméně, velká česká banka Komerční banka a Česká spořitelna, která vlastní více než polovinu všech bankomatů v zemi může vážně zbavit je takové možnosti, zvažuje, mimo jiné údajné zákazu na mapách konkurentům, kteří nemají svou síť bankomatů. Takže banky chtějí prodat svou konkurenční výhodu.

Obě banky argumentují výbory v oblasti snižování rozhodnutí, a následně svůj příjem na obsluhu debetních a kreditních karet, které byly zavedeny v zemi na žádost EU. Také na podzim v souladu s bankami České EU ztratit další významné položky výnosů - Komise zásuvek pro použití terminálu úpadku několikrát (ze současných 1 - 1,6% až 0,3%).

"Údržba a rozvoj ATM sítě jsou silně. Tak proč bychom měli dát našim zákazníkům bankomatů jiných bank, které produkují pouze karty jsou velmi malé a vlastní síť bankomatů nebo vůbec ne? "- Řekl generální ředitel Komerční banky le díra Albert (Albert Le Dirac'h). Dodal, že poplatek za použití bankomatu, což platí bankám není pokrytí nákladů na údržbu a rozvoj sítě bankomatů, neboť věřitelé opět hledají nové způsoby, jak tento ziskový segment.
Переводчик Google для бизнеса –Инструменты переводчикаПереводчи