KOLIK hypotéky v ČR A opravdu Prodám byt


Vydáno: 27.06.2017 | Aktualizace: 26.06.2017

Navzdory růstu tržeb v České republice, koupi domu nebo bytu se stává stále více nesnesitelné pro průměrného rezident České republiky. Podle české realitní portál, průměrná cena bytu v květnu dosáhl úrovně 2,6 mil. Korunách. To je téměř o pětinu vyšší než loni. Zpravidla nárůstu cen v důsledku zvýšené poptávky po nemovitostech a nyní poptávky ve skutečnosti převyšovala nabídku. Z tohoto důvodu jsme svědky takového růstu. Skutečné kupující nemůže prorazit zakázce spekulativního charakteru. Kde koupit byt za účelem poté jej pronajmout. Například, rostoucí v bytě Králové, kde růst každý rok je 63,5 procenta. Vzhledem k tomu, průmyslová zóna, která se nachází v blízkosti expanduje a potřebuje nové pracovníky. Proto je poptávka po nemovitostech. Kdo chce koupit, který právě startuje - ale hraje do rukou realitních kanceláří a developerů spěchu. Je roste a spekulativní součástí tohoto problému. Realitními dát byt na jednoduchém principu - „Vydražitel“ Mnoho lidí si myslí, že je to velmi nespravedlivé, ale dělat nic nemůže.

Prudký nárůst cen nemovitostí je jedna věc. Nákup bytů stále dražší. Zhoršuje a půjčování takového nákupu. Banky nemají čas se svými úvěrových portfolií pro tempo růstu cen v hypotéku, a tak se zdráhají poskytovat úvěry. Je to všechno na pozadí pádu úrovně ekonomiky a růstu nezaměstnanosti.

Z tohoto důvodu Česká národní banka se snaží držet krok a tento týden zveřejnila zprávu o finanční stabilitě, a také poslal soubor doporučení o pravidlech hodnocení finanční stability dlužníka, když uděláte hypotéku.