Když výhodnější získat úvěr?


Vydáno: 15.11.2016

Podle některých odborníků je český úvěrový trh má tendenci k nižší úrokové sazby. Statistika říká, že vážený průměr sazby na hypotéky na 11,5 ročně, a spotřebitelských úvěrů - 19 ročně.

Pokud nechcete provést půjčku do první banky, a hledat něco levnější, můžete si sjednat hypotéku a na 9 ročně a spotřebitelské úvěry na nákup vybavení - 12, a tento korunu. Navrhované ceny banky lze považovat za více než prospěšné (zejména ve srovnání s předchozím obdobím, které ukazují jasný pokles).

Přesto odborníci předpovídají další pokračování poklesu úrokových sazeb, i když ne o mnoho. Takže plánu navrhnout velkou půjčku (hypotéky nebo auto úvěr), možná budete chtít počkat trochu víc (samozřejmě, pokud to okolnosti dovolí), možná dokonce opravdu pádové rychlosti.

Nicméně je pravděpodobné, že tato myšlenka je falešná, a dále snížit úrokové bude. Zvláště mezi odborníky je jiný názor, že úrokové sazby hypoték v České republice dosáhl svého minima v budoucnosti jen zvýší.

Pokusíte-li se analyzovat situaci sami, lze dojít k závěru, že neexistuje se neočekává žádné snížení ceny, a úvěr musí vypracovat teď, ne plýtvání minutu. Pokud budeme pečlivě analyzovat trh, vidíme, že ceny již začaly pomalu růst. Hlavním důvodem zvýšení je spojeno s poklesem zůstatků příslušných účtů komerčních bank a rostoucí náklady na půjčky v aukcích ministerstva financí. Ukazuje se, že české banky jsou dostatečné finanční prostředky pro poskytování úvěrů, což je první známkou růstu ceny peněz v budoucnosti.

Depozitní sazby začnou růst, taky, a oni, navzdory nedostatku přímého vztahu, i nadále nepříznivý vliv na úroveň úvěru.

Světová ekonomika také vyvinul docela napjatou situaci: na světě je zde jasně nadhodnocené náklady na energie a zdrojů potravy, USA a EU je vážně poplatný svým věřitelům. Navíc globální ekonomické odborníci vyjádřili vážné obavy o další fázi finanční krize v blízké budoucnosti. Samozřejmě, že jakákoli krize povede k prudkému zhodnocení finančních prostředků, včetně půjček.

Na nárůstu úvěrů v blízké budoucnosti je skutečnost, že čeští občané nedávno restaurována masivní půjčky (o polovinu loňského roku, půjčky byly vydány více než v předchozích dvou), což naznačuje návrat poptávky po úvěrech. Samozřejmě, že pokud existuje poptávka po výrobku (včetně finanční), cena za něj poroste.

Na základě této analýzy, k závěru, že je právě ideální čas pro úvěr založeno. A ti, kteří se rozhodli vydat velkou půjčku, pospíšit, zatímco sazby z nich nezačala růst.