Kde a jak se dá koupit nemovitost cizinci v České republice


Vydáno: 24.11.2016

Expert nemovitostí v České republice - společnost Gartal - pásová zeměpisu nákup bytů cizinci v České republice a funkcí uvedených dohod.

Geografie nákupy cizinců v roce 2016 se nezměnil. S nádherným oddělení vede Praze, kde se 90% transakcí. Rostoucí poptávka po středních Čechách, město 50 kilometrů od hlavního města - Kladno, Mělník, Nimburh: oni si vyberou lidé s rozpočtem ve výši až 50.000 € Zájem je v lázních - Karlovy Vary (drahé a prestižní), Mariánské Lázně (levnější) Teplice. (i levnější).
Protáhněte dohodu a na severu v průmyslových městech Chomutov, Most, Litvínov - jsou schopny přilákat kupující neobyčejně nízké ceny. Staré "kopeck kus" může trvat na několika tisíc eur. Takže přístupný, ale riskantní - jej sešlápnutý plochy, život není žádná legrace, a prodávat bydlení bude mimořádně obtížné.
České poptávka a oblíbené Ruští kupci. Podle statistik, za posledních 5 let zůstává stabilní v top 10 nejoblíbenějších zemí. Místní poptávka na trhu, které nelze přehlédnout. V centru Prahy, například každý pátý operace probíhá za účasti cizinců, kteří pocházejí ze SNS. Takže najít pomocník bude snadné. Mnoho agentur a čeští vývojáři mají-li k žádné zástupce v Rusku, přinejmenším rusky mluvící personál.

Česká legislativa nebrání zahraniční kupce, ale nebude podporovat nadměrné. Mezi další významné omezení týkající se operací zrušených v roce 2009 - tentokrát vydat nemovitosti dovoleno jen právnická osoba, nyní si můžete vybrat.
Ale žádost o povolení k pobytu pro majitele bytů a domů ještě nevstoupily. Ani plán: ekonomika vzkvétající trh s nemovitostmi je v dobré kondici. Schengenská víza po dobu 90 dnů až šesti měsíců bez jakýchkoliv problémů budete, a o povolení k pobytu muset hledat jiné důvody. Obvykle cizinci vyšší vzdělání (v České republice jsou stále zdarma), podání žádosti o zaměstnání nebo otevřít obchod - to vše dává právo na povolení k pobytu.
Mimochodem, více než 50% území České republiky vydán ID-karty jde na občany Ruska a Ukrajiny. Pro žadatele o povolení k pobytu dostupnosti nemovitostí je velké plus, protože úředník rozhovor se musí ptát, kde žijete, pokud se uspokojit váš požadavek. Budete mu předložit originál výpisu z katastru nemovitostí.

Standardní dohoda s bytem v České republice trvá jeden až dva týdny (od pěti nebo šesti s hypotékou) asi za měsíc jde do státní registraci. Dokumenty, které mají zahraniční kupce vyžadují pouze pas. Dohoda se nechá běžet na dálku. Chcete-li to provést, umístěte notářsky ověřenou plnou moc k zástupce, který bude překládat do češtiny a dodat tisk.
Ale proč? Lety do Prahy krátká a levná. U takových věcech, jako je nákup svůj vlastní domov, můžete jít. Náklady na nákup a údržbu nemovitostí v České republice průměru. Na papíře, všichni majitelé domů musí zaplatit roční poplatek, který se vypočítá komplexními koeficienty dané lokalitě, záběry náměstí, budov a desítky faktorů.
V praxi je 50 metrů "kopeck kus" v Praze incidentu méně než 30 € za rok. Je nutné, aby inkaso plateb a příspěvku na výhrady fondu - to bude trvat € 100-150 za měsíc. Tyto náklady snadno obnovit pronájmem bydlení k pronájmu. Nicméně, v tomto případě je tu další daň - z příjmu. U fyzických osob je 15% u právnických osob - 19%.