Každý třetí obyvatel ČR považuje za normální neplatit úvěru


Vydáno: 28.10.2016

Počet lidí, kteří věří, že nevedeme bankovní úvěr ", pokud je dobrý důvod" je podle nedávných průzkumů veřejného mínění 37%. Tato částka předčila i nezodpovědné dlužníků krize v letech 2008 a 2009, pak přesvědčil neplatiče byly 15% a 20%, resp.

Procento respondentů, kteří se domnívají, že dluhy by měly být uvedeny bez ohledu na ekonomickou situaci, naopak se snížil z 74% na 55%. Je ironií, že hlavním důvodem, proč lidé odmítají platit byla ztráta nebo nedostatek peněz a pomstě. 47% respondentů se domnívá, že banka vydává úvěr, oklamal je, skrývá skutečné náklady na půjčky, a proto by měl být potrestán. Druhým nejčastějším důvodem (45%) zdůvodňuje neplatiče od banky samy o sobě údajně změnila sazby již vydaných úvěrů, což znamená, že lidé nemají platit. I když příčina je nějaký zmatek, vzhledem k tomu, že počet smluv s pohyblivou úrokovou sazbou v celé zemi lze spočítat na prstech jedné ruky, a v ostatních případech, banky se nemění a nelze měnit úrokové sazby. Na náhlé nástupem okolností (krize, snížení výskytu nemocí, atd.) Je uvedeno pouze na třetím místě (39%).

Růst zpoždění potvrzeno centrální bankou České republiky. Ale psychologové se domnívají, že jakmile počet exacerbací u lidí s rozbitým nervový systém může růst, který přijde k větší nihilismu splácet úvěry.