Každý třetí obyvatel ČR považuje za normální neplatit úvěru


Každý třetí obyvatel ČR považuje za normální neplatit úvěru

Počet lidí, kteří věří, že nevedeme bankovní úvěr ", pokud je dobrý důvod" je podle nedávných průzkumů veřejného mínění 37%. Tato částka předčila i nezodpovědné dlužníků krize v letech 2008 a 2009, pak přesvědčil neplatiče byly 15% a 20%, resp.

Procento respondentů, kteří se domnívají, že dluhy by měly být uvedeny bez ohledu na ekonomickou situaci, naopak se snížil z 74% na 55%. Je ironií, že hlavním důvodem, proč lidé odmítají platit byla ztráta nebo nedostatek peněz a pomstě. 47% respondentů se domnívá, že banka vydává úvěr, oklamal je, skrývá skutečné náklady na půjčky, a proto by měl být potrestán. Druhým nejčastějším důvodem (45%) zdůvodňuje neplatiče od banky samy o sobě údajně změnila sazby již vydaných úvěrů, což znamená, že lidé nemají platit. I když příčina je nějaký zmatek, vzhledem k tomu, že počet smluv s pohyblivou úrokovou sazbou v celé zemi lze spočítat na prstech jedné ruky, a v ostatních případech, banky se nemění a nelze měnit úrokové sazby. Na náhlé nástupem okolností (krize, snížení výskytu nemocí, atd.) Je uvedeno pouze na třetím místě (39%).

Růst zpoždění potvrzeno centrální bankou České republiky. Ale psychologové se domnívají, že jakmile počet exacerbací u lidí s rozbitým nervový systém může růst, který přijde k větší nihilismu splácet úvěry.