Jemnosti hypotečních úvěrů v České republice.


Vydáno: 13.09.2016

Rizika, termíny, úrokové sazby, tipy a časté chyby hypotečních úvěrů v České republice. Kdo může a kdo nemůže zařídit tu hypotéku? Tyto a další otázky jsme připravili svůj materiál.

Takže, nejprve rozhodnout, co je potřeba k získání hypotéky v České republice:

- Desire;
- Dostatečný příjem;
- Dobrou úvěrovou historií;
- Soubor dokumentů.
Samozřejmě, že je rezidentem v zemi, přijímat hypoteční několikrát jednodušší. Ale i když nemáte povolení k pobytu na území České republiky, můžete také získat hypotéky. pouze úrokové sazby hypoték se bude výrazně lišit. Hlavní věc je mít dobrý, čistý a stabilní příjem a doložit v tomto ohledu.

Kolik průměrná hypotéka zakrývá otvor?

To se obvykle stává po dobu jednoho týdne. Ale každý člověk shromažďování potřebných dokumentů zabírá ne vždy ve stejnou dobu, takže proces může být odloženo. Dávat pozor, aby se posuzování nabytého majetku může trvat delší dobu.
Existují nějaké "Layfhak" při získávání úvěrů? Je možné nějak urychlit tento proces?
Ne, "Layfhak" neexistuje. Vzhledem k tomu, že každý případ je jedinečný taky. Poradce pracuje s klientem, prostudování situace a v konečném důsledku dává předběžné posouzení situace. Na první schůzce říci, zda poskytnuté úvěry, téměř nereálné. Kromě toho, poslední slovo je vždy v bance. Spěch v této věci k něčemu.


Standardní schéma koupi byt v hypoték:
- Dohoda o rezervaci nemovitosti;
- Dohoda o budoucí koupi nemovitosti;
- Žádost o úvěr;
- Odhad;
- Schválení úvěru;
- Úvěrová smlouva;
- Smlouva o prodeji;
- Podání zástavní smlouvy inventář a kupní smlouvy;
- Provedení podmínek banky;
- Využití úvěru v rámci dohody.


Jaké jsou nejčastější chyby v těch, kdo vzal hypotéku?
Často se stává, že člověk, který chce vzít půjčku a neposkytuje všechny potřebné dokumenty včas (obvykle termín je 60 dnů), pak dohoda se vynuluje a všechny dříve přiložené dokumenty od zákazníka je neplatná. Vezme-li hypotéku je třeba poskytnout podruhé.

Doklady potřebné k hypotečního úvěru:
* Kopii pasu nebo rezidentní karty
* Žádost o úvěr
* Pracovní smlouva (pokud možno bez omezení)
* Výpis z bankovního účtu. Výpočty poskytují lepší v CZK (Česká národní banka) Exchange.
* Příjmy ze závislé činnosti (minimální dobu trvání zaměstnání - 3 měsíce).
* Příjmy z podnikání (minimální doba trvání 2 let své činnosti - bez zastavení činnosti)
* Výnosy z pronájmu (minimální doba pronájmu 2 roky - v případě žadatele jedné z příjmu)
* Výkaz pojištění bytu


Co je dnes pravděpodobnost podvodu při získávání bankovních hypotečních úvěrů?
To je důležitá otázka, není tak ambiciózní. Mimo naštěstí ne 90 roků, kdy podvod byl často. Nyní lidé, a většina bank jsou velmi opatrné. Úzce spolupracují s klientem, dát mu úvěr na kauci. Co se týče bankovních organizací non
Rada bude - přečtěte smlouvu o půjčce od "A" až "Z". Popisuje všechny závazky klienta. A on musí jasně znát a rozumět. Pak není problém.
Je nějaká šance na chyby je finanční poradci? Je jejich vysoká profesionalita dnes? Kolik chyb začátečníků dělají chyby a jak se tyto mohou ovlivnit zákazníka?
V každém oboru jsou profesionálové a "kotle". Zejména proto, že tento sektor (půjčky) je relativně nový a mnozí mladí zaměstnanci bez praxe. Jsou chvíle, kdy konzultantem špatné vzhledem k zákazníkovi k závěru, že úvěr bude 100% důvěryhodný klient a zaplatili zálohu, a poté, co banka odmítla hypotéku. A přínos, který nikdo vrátí. Moje rada je počkat na oficiální smlouvy o úvěru. Bez ní, koho bys neřekl, že nemáte hypotéku. Doufám, že tyto případy budou nakonec nižší.
Výhodné hypoteční poradci podvádět zákazníky?
Výhody utajení nebo zkreslení informací tam. Tak proč ztrácet čas nebo někoho jiného ?! Lepší, protože radí lidem, co mají dělat, a jak oni ještě získat potřebné hypotéky.

Pro informaci:
- Úrokové sazby hypotečních úvěrů v České republice 2-6% ročně
- Hypoteční úvěr může být prodloužena na 40 let
- Je možné splácet úvěr v předstihu
- Dostupnost nemovitostí v České republice nedává povolení k pobytu
- Minimální počáteční výše úvěru do 15%
- Poptávka po nabývání nemovitostí v České republice roste
- V průměru lidé berou hypotéku na 25 let
- V České republice můžete splácet úvěr v předstihu (bez sankce)

Co třeba mít na paměti a měli byste vědět, kteří chtějí vydávat hypoteční úvěry?
Za prvé, hlavní věc pochopit, že se vám úvěr - to není povinnost banky. Banka vám může odmítnout, je to jeho právo. A žádný důvod, proč se vám to vysvětlit. Za druhé, musíte mít na paměti: hypoteční sazba může být snížena, protože máte další banky mají závazky, které jste neinformovali včas. Takže vždy požádat o výpis z bankovního registru. A nezapomeňte všechny tajné vždy jasné. A za třetí, do každé banky své vlastní podmínky. A pravděpodobně se zjistí, že jsou vhodné pro vás.