Jednotlivé investiční fondy jako alternativu k bankovním vkladům


Vydáno: 09.02.2017

Pokud existují úspory obyvatelé České republiky mají schopnost zvýšit odložené peníze pomocí individuálních investičních účtů. Objasnit, co to je a jak ji řídit.

V roce 2015 Češi mají možnost zvýšit si příjem vlastní investiční účet (OSI). Český stát poskytuje některé daňové výhody s ním spojené, kromě toho IBC - vhodný způsob, jak ty, kteří plánují nalít na burze trochu peněz.

Jednoduše řečeno, je to obyčejný makléřské účet, který má některé vlastnosti:

• Účet může být doplněn o více než 40 tisíc ročně;
• To může otevřít pouze jednotlivce;
• Čeští občané mohou otevřít pouze jedna samotná OSI;
• Při otevírání IBC, jednotlivec může požadovat daňové úlevy od státu, je-li doba trvání podepsané smlouvy není menší než 3 roky.

Tak rozdílné OSI omezeno doplňování a další výhody, které mohou být získány prostřednictvím investičních daňových odpočtů. Chcete-li otevřít takovýto účet prospěšný pro občany, kteří nemají v plánu hrát na burze obrovské částky. Hlavní výhodou je, že pokud manipulovat přinést trochu příjmů, ztrátu nebo občan nijak vydělat a ztratit, můžete získat peníze pro státní příspěvky.

 

Investitsyn má malé bezplatné množství, které se vejde do limitu na 40 000 korunách, a jeho příjem je zdaněn sazbou 13%, což znamená, že je výhodnější otevřít IBC jako otevření pravidelného zprostředkování účtu, to ujít příležitost dostat náhradu na daň z příjmu.

typy IBC

K dispozici jsou 2 typy IBC.

Typ A

Pro IBC občanů typu A s nárokem na odpočet daně z částky, která byla přidána v průběhu roku o skóre. Odpočet hranice, aby se omezilo dobití je 40.000 korun. Tento typ IBC pro ty občany, jejichž příjmy jsou zdaňovány 13%.


Nicméně, v případě, že smlouva byla ukončena s makléřem, ale místo toho podepsal smlouvu s jinou kancelář, za předpokladu, že převod majetku z předchozího IBC poplatku zůstává.

typu B

Podobně jako u IBC si vyhrazuje občan nárok na odpočet pozitivních finančních výsledků získaných pomocí účtů. Pravidlo 3 Zde je uložena, mohou získat výhody, pokud je smlouva v platnosti po dobu nejméně tomto období. Příspěvky uvedené na konci smlouvy a ve skutečnosti osvobozené od daně, protože daňový základ snižuje jeho hodnotu a je blízká nule.

Pro odečtení IBC typu B nemusí být plátcem daně z příjmu, a proto je vhodný pro ty, kteří nemají zdanitelný příjem.