Jedna pětina dlužníků České banky po první výzvě, kolektor je škodlivé neplatiče


Jedna pětina dlužníků České banky po první výzvě, kolektor je škodlivé neplatiče

Jedna pětina všech českých bank dlužníkům po prvním telefonátu reprezentativní kolekce agentura děje styku, stává skutečný hard-core neplatiče.

Nicméně, pokud je klient neprovádí žádný tlak, pak se po několika měsících bude pravděpodobně moci i nadále splácet své kreditní dluh.

Za prvé, Národní banka v České republice bylo rozhodnuto porovnat efektivitu inkasních agentur a je nezávislá na její dceřiné společnosti zabývající se vymáhání pohledávek z úvěrů. S úmyslným finanční instituce spustila pilotní projekt na 5. ledna letošního roku.

V rámci příslušnou přenosovou pokusu provedeného v rámci programu agentury shromáždit 150 tisíc úvěrů, celkový objem přibližně 9 milionů korun. Většinou se jedná o dluh na kreditních karet a dalších dluhů z prodlení vyšší než 360 dnů.

Podle výsledků tohoto programu je plánováno rozhodnout, jak provést obnovu problém úvěrového dluhu v budoucnu, to znamená řešit problém nezávislým způsobem, nebo dluhy někdo přenosu

- Další inkasní společnosti;
- Dceřiná agenturu sbírky.

Hlavním smyslem profesionální kolektorů není nic jako mimořádně efektivní vymáhání pohledávek po splatnosti úvěru dluhu v prvním měsíci. Výsledkem je, že po první výzvě personálu asi pětina zákazníků jsou škodlivé neplatiče, snaží se zcela vyhnout dalšímu kontaktu s kolektory. To je kvůli strachu z občanů České republiky k otevření dveří, mluvit o telefonu a tak dále.
Pro tento projekt použil zcela jinou taktiku, která neposkytla požadavky prezentace pro okamžité vrácení peněz.

Podle statistik z kolektoru českých bank i nadále komunikovat v 20% více zákazníků než s dalšími zástupci tohoto trhu v naší zemi.

Tak tento způsob vymáhání pohledávek v krátkém intervalu byl méně účinný než traditsionnye.Vzyskanie, aniž by byl tlak na dlužníky bank ve skutečnosti se ukázalo plodné.

Většina zástupců na trhu sběru v České republice s názvem experiment odhalil státní banky, a to navzdory tomu, že naprosto jasné, bohužel, také ne.

České banky obvykle převádějí dluhy inkasní společnosti na úvěr za čtvrt roku. Po uplynutí této doby partner tendenci změnit. A v případě rozdělení portfolií mezi různými kolektory věřitel posílá nižším dluhem méně účinné agentury.