Jedna pětina dlužníků České banky po první výzvě, kolektor je škodlivé neplatiče


Vydáno: 20.01.2017

Jedna pětina všech českých bank dlužníkům po prvním telefonátu reprezentativní kolekce agentura děje styku, stává skutečný hard-core neplatiče.

Nicméně, pokud je klient neprovádí žádný tlak, pak se po několika měsících bude pravděpodobně moci i nadále splácet své kreditní dluh.

Za prvé, Národní banka v České republice bylo rozhodnuto porovnat efektivitu inkasních agentur a je nezávislá na její dceřiné společnosti zabývající se vymáhání pohledávek z úvěrů. S úmyslným finanční instituce spustila pilotní projekt na 5. ledna letošního roku.

V rámci příslušnou přenosovou pokusu provedeného v rámci programu agentury shromáždit 150 tisíc úvěrů, celkový objem přibližně 9 milionů korun. Většinou se jedná o dluh na kreditních karet a dalších dluhů z prodlení vyšší než 360 dnů.

Podle výsledků tohoto programu je plánováno rozhodnout, jak provést obnovu problém úvěrového dluhu v budoucnu, to znamená řešit problém nezávislým způsobem, nebo dluhy někdo přenosu

- Další inkasní společnosti;
- Dceřiná agenturu sbírky.

Hlavním smyslem profesionální kolektorů není nic jako mimořádně efektivní vymáhání pohledávek po splatnosti úvěru dluhu v prvním měsíci. Výsledkem je, že po první výzvě personálu asi pětina zákazníků jsou škodlivé neplatiče, snaží se zcela vyhnout dalšímu kontaktu s kolektory. To je kvůli strachu z občanů České republiky k otevření dveří, mluvit o telefonu a tak dále.
Pro tento projekt použil zcela jinou taktiku, která neposkytla požadavky prezentace pro okamžité vrácení peněz.

Podle statistik z kolektoru českých bank i nadále komunikovat v 20% více zákazníků než s dalšími zástupci tohoto trhu v naší zemi.

Tak tento způsob vymáhání pohledávek v krátkém intervalu byl méně účinný než traditsionnye.Vzyskanie, aniž by byl tlak na dlužníky bank ve skutečnosti se ukázalo plodné.

Většina zástupců na trhu sběru v České republice s názvem experiment odhalil státní banky, a to navzdory tomu, že naprosto jasné, bohužel, také ne.

České banky obvykle převádějí dluhy inkasní společnosti na úvěr za čtvrt roku. Po uplynutí této doby partner tendenci změnit. A v případě rozdělení portfolií mezi různými kolektory věřitel posílá nižším dluhem méně účinné agentury.