Je tu černou listinu dlužníků z úvěrů?


Vydáno: 18.11.2016

V posledních několika letech jsme zaznamenali následující obrázek: muže asi jít do zahraničí na dovolenou nebo na podnikání, ale nenechte to, citovat, že je zařazena do seznamu neplatičů dlužníků na bankovních úvěrů. V tomto článku se budeme snažit pochopit, zda tam opravdu "černé listině dlužníků" nebo "stop-list", kde se nacházejí, a zda dlužník může snadno identifikovat jim jeho jméno.

Musím říci, že "černá listina" zahrnuje nejen neplatiče z úvěrů vydaných bankami, ale také neplatiče výživného na děti, daňové příjmy a platební prospěšné služby. Statistiky ukazují, že pouhých šest měsíců roku 2011 v České republice nebyla vydána v zahraničí asi 130 tisíc lidí.

Každá organizace má svou vlastní banku "černou listinu", které však klient nikdy spoluchytsya - prostě upřít zásluhy. Pokud výchozí úvěrů a závazků vůči bance, údaje o dlužník vstoupil do zvláštního programu. Příští výpis z bankovního účtu v programu porovnává data sám dává dlužníkovi a odmítnutí úvěru. Informace Public domain o dlužnících z úvěrů nejsou zveřejněny, ale mezi bankami mohou být dobře sdílení databází, byť neoficiální. Existuje taková věc jako bankovní tajemství, která omezuje činnost bank v otázce zveřejňování bez předchozího písemného souhlasu ze strany dlužníka. Proto přijetí úvěru, a ne vracet to bankovní instituce mohou docela snadno setkat se s neúspěchem v jiné zemi.

V současné době každý dlužník může zkontrolovat svůj vlastní kreditní historii, což do jisté míry může hrát roli v "černé listině". V případě, že je negativní charakter v úvěrové historie poruchy úvěru pravděpodobnosti je téměř stoprocentní. Je proto důležité sledovat stav úvěrové historie, to může mít prospěch kontrolu jednou za rok zdarma, každý další požadavek zaplaceno. Nejsou-li údaje o kreditní historii odhalila nesrovnalosti nebo jsou neúplné, ale dlužník je pevně přesvědčen, že všechny dluhy splaceny, se vztahují k minulé věřitele s žádostí o doplnění nebo data opravit. Skutečnost, že banky často zapomněl poslat informaci CHB období, které kazí úvěrovou historii dlužníka.

Také zjistit, zda vaše jméno je mezi dlužníky může na oficiálních stránkách exekutorů. Za tímto účelem budete požádáni o vyplnění formuláře: jméno, série, číslo pasu, počet výkonu.
Častou příčinou pádu do "černé listině" nebo "stop-list", je zástava účtů, nezaplacených účtů a ukončení různých operací na účtech. Všimněte si, že tyto otázky by měly být vyřešeny pouze s originálem, tedy vykonavatelé, daňové služby. Poté, co všechny problémy jsou vyrovnány, bude dlužník být odstraněny z "stop-list". Nicméně, stejně jako všechno v této zemi se provádí s určitým zpožděním. Takže pokud chcete jít do zahraničí, pečovat o zaplacení dluhu vůči bance, výživného k dětem a dalších plateb, které mohou zabránit odpočinout po měsíci, a přednostně dvě. Informace o vašich platbách dorazí se zpožděním, a žádné potvrzení o zaplacení celního personálu nepřesvědčila.

Tak, aby se zabránilo "černou listinu", aby se zabránilo pronásledování a kruté exekutoři kolektory a klidně otdyhnut v zahraničí, platit za své bankovní úvěry včas av plné výši, a nezapomeňte platit alimenty a daňové odpočty. Dluh vždy vyžaduje návratnost, všude tam, kde byla přijata.