Je půjčka na svatbu investice do budoucnosti?


Vydáno: 13.03.2017

Přestože se v České republice rozvádí každé druhé manželství, pokládá více než polovina lidí půjčku na svatbu za investici do budoucnosti. Na svatbu vlastní nebo svých dětí by si půjčila pětina Čechů.

Má cenu začínat společný život dluhem? V případě svatby je zjevně tolerován. Na vlastní svatbu, nebo když se žení či vdávají jejich děti, by si totiž půjčila pětina Čechů.

Za investici do budoucna ji podle průzkumu společnosti Ipsos Tambor pro GE Money Bank považuje dokonce více než polovina z 900 vybraných respondentů. Nejčastěji by si na ni půjčili od banky nebo od rodičů. Ochota půjčovat si na svatbu klesá s rostoucím věkem, nepochybně i díky lepší finanční situaci snoubenců...

Svatba za sto tisíc
Náklady na svatbu často dosahují desítek tisíc korun, podle svatebních agentur se dokonce cena průměrné svatby s řekněme padesáti hosty pohybuje kolem 100 tisíc korun. V oblibě jsou ale také netradiční místa obřadů, zahraniční exotika, hrady a zámky...

Investice padesát na padesát
Romantika je hezká věc, mladí jsme jen jednou, mít svatbu, na jakou se nezapomíná, je rovněž velmi lákavé. Podle statistik však u nás končí každé druhé manželství rozvodem. Vzato čistě z materiálního hlediska je šance, že se svatba jako investice do budoucna zhodnotí, přesně padesátiprocentní, jde tedy o investici poměrně rizikovou.