Je nedostatek lékařů v České republice?


Vydáno: 18.11.2017 | Aktualizace: 18.11.2017

Společenství soukromé lékařské praxe České republiky nedávno vydalo závěr, že za pouhé 3 roky bude stát čelit akutnímu nedostatku zdravotnických pracovníků. Většinou bude problém v oblasti první pomoci. Podle předběžných odhadů bude nedostatek lékařů přibližně 800 lidí.
Lékařské zařízení zaznamená katastrofický nedostatek odborníků. Tento trend může být způsoben nadcházejícím zvýšením úrovně byrokracie.

Předpisy o příjmech a vyúčtování zisku v povinné digitální verzi přispějí k obratu zaměstnanců.

Odborníci tvrdí, že vrchol problému vznikne v malých městech. Nedostatek zkušených odborníků, kteří chtějí pracovat v provinčních nemocnicích, povede k tomu, že zdravotnické instituce budou čelit nedostatku hlavních lékařů. Všimněte si, že asi 20% z celkového počtu obyvatel České republiky žije v malých městech s počtem obyvatel až do tisíce obyvatel.

Takže poměrně vysoké procento lidí může zůstat bez kvalifikované lékařské péče.
Vedoucí Společnosti ambulantních důstojníků se domnívá, že po 3 letech počet lékařů klesne o více než 1000 lidí. Zástupci vyjadřují naprostý nesouhlas se skutečností, že stát, který investuje do sféry zdravotnických služeb, obchází okruh lékařské ambulance.

Základním rozpočtem je poskytování nemocnic. Také řekli, že za účelem vyřešení současné situace jsou nuceni informovat Evropskou komisi o tom.