Je možné zrušit smlouvu o půjčce?


Vydáno: 15.11.2016

V praxi, v případě, že úvěr stává problematickou, pak klidně vztah mezi bankou a dlužníkem usadit se zřídka. Často banka se snaží získat zpět pohledávky soudní cestou, a dlužník odolává a že řízení může trvat několik let.

Odborníci v tomto oboru říkají, že mnozí dlužníci nemají šanci splatit bance vůbec. A to může být provedeno v souladu s právními předpisy platnými v České republice. Skutečnost, že promlčecí lhůta na úvěrové smlouvy je 3 roky. Tento okamžik věnoval celý článek do GC ČR.

Ve skutečnosti je význam tohoto článku je zajistit, aby věřitel po dobu 3 let nevyžadoval splacení úvěru, klient nemá co vyčítat. Ale obecně, to je ve skutečnosti mnohem složitější. Dluh může být zrušena pouze v případě, že dlužník od banky po dobu 3 let neměl žádné vazby.

Špinavé triky v léčbě této položky může být obrovská částka. Začíná se vznikem tří let. Odpočítávání je od úvěru za zpoždění. V případě, že banka zašle zákazníkovi dopis (který bude kontaktovat banku a dlužník), hrabě musí začít nanovo. V případě, že dlužník přijde do banky, aby diskutovali o dluhu - kontakt znovu a znovu původ. A pak se stejným způsobem.

Ukazuje se, že klient může využít promlčecí lhůty na úvěr ve svůj prospěch a nevrátil se dluh do banky, banka měla jen zapomenout zákazníkovi stejně jako 3 roky (to mu tak není volání psát dopisy, nebyl pozván do oddělení, no, ne podat žalobu žádost se soudu).

Samozřejmě, že klient může říci, že neměl nikoho volat (je obtížné ověřit), ale že neobdržel dopisy říkají, že nebudou moci (v případě, že dopis zaslaný se zprávou). Nicméně, někteří neplatiči nejsou jen pošťáci v dopisech zaslaných bankou, znal jejich obsah.

V případě, že zákazník ještě dostane dopis (a ještě více - na ni odpovědět), což je tříleté období se přeruší, a počet se spustí znovu. Takže klient může být obtížné používat u soudu, který prošel promlčení na úvěr.

Máte-li využít služeb zkušeného právníka, šance na výhru banku a nevěnoval zvýšení dluhu. Profesionální právník se vždy najít kus, který může být chyba. Nicméně nesmíme zapomenout na bankovní právník, který také znát jejich podnikání.

Právníci tvrdí, že skutečnost, že telefonický kontakt s klienty nedokazuem v principu. I v případě, že banka bude zaznamenávat telefonní rozhovor, aby prokázal, že je dlužník téměř nemožné. Kromě toho podpis oznámení říká, že dlužníkem obeznámený s obsahem dopisu. Ukazuje se, že příslušný právník může odvolat jako telefon a písemných kontaktech s bankou dlužníkovi. V tomto případě tři roky počítají od klienta na zpoždění, přičemž poté může být považovány za zrušena.

Na druhou stranu by bylo naivní se domnívat, že banka bude prostě vzdát a vrácení dluhu klienta. Samozřejmě, že bude bojovat na obranu svých zájmů v každém možným způsobem. Nejjednodušší možností, které banky často se uchýlil prodej špatných úvěrů inkasních agentur. V tomto případě se banka nebude mít zájem o osud dluhu a dlužníkem. A způsoby jejich kolektorů na splacení dluhu, a oni zřídka soudní metody obnovení. A i když jsou z prodeje dluhu bude nová omezení odpočítávání času.

V praxi sběratel často ignorují období tří let, nadále vymáhat pohledávky ve všech směrech. Samozřejmě, můžete se pokusit soudu napadnout akce kolektorů, ale bude žalovat je opět na dlouhou dobu, tráví spoustu nervů a peněz.

Obecně platí, že v každém případě, je chování varianta dlužník nevrátí bankovního dluhu. Dlužník rozhodování o takové akci, musíme pochopit, že ani sběratel, ani banka dobrovolně peníze nikdy nevzdá a bude bojovat do posledního