Je možné trestní sankce za nezaplacení úvěru v České republice?


Vydáno: 03.01.2017

Každý dlužník položí otázku - je to možné trestní sankce za nezaplacení úvěru?

Kompenzovat finanční ztráty vyplývající z dlužníka neplacení dluhů, české banky, aby přijaly řadu kroků, aby sbírat dluhu. Tato opatření zahrnují:

popis nemovitosti;
Vymáhání pohledávek mzda dlužník a zdroje k dispozici k němu v tomto okamžiku;
zadržet dlužník banky.
Tyto sankce týkající se správní řešení. Avšak za určitých okolností dlužník mohl čelit skutečné vězení. Jaká je situace dlužníka umožňuje bance přitáhnout trestní odpovědnost?

Podmínky trestní odpovědnosti za nezaplacení úvěru

Dlužník by mohlo hrozit odnětí svobody na podvodu na dani ve velkém měřítku. Co je to úmyslné úniky a velké množství dluhů?

Úmyslné úniky jsou situace, kdy dlužník po úvěru neučinila žádné platby splatit svůj dluh. Pokud byla podána nejméně jedna platba, bude soud pravděpodobně odmítne jmenovat vězení za dlužníkem. V tomto případě bude tato otázka rozhoduje správní sankci.

Varianta, ve kterém k nehodě nebo jiné okolnosti, dlužník ztratil schopnost generovat příjmy, a proto je jejich schopnost platit. Soud vezme v úvahu tyto skutečnosti a učiní příslušné rozhodnutí.

Velký dluh - suma peněz, které překročí hodnotu půl milionu korun. Takže pokud dluh menší velikost než je tato, trestní odpovědnost dlužníka není ohrožena.

Trestem za nezaplacení dluhu ve velkém měřítku je trest odnětí svobody až na dva roky.

Dalším způsobem, jak je získat trestu odnětí svobody úvěr na padělané doklady. V případě zjištění podvodu, bude banka kontaktovat substituovanou osobu a vydat prohlášení na policejní podvodu. V tomto případě se útočník vyhrožoval přímo zodpovědný za několik článků trestního zákoníku.

Voláte-li zaměstnanci banky nebo inkasních agentur a hrozil vězením, ale výše vašeho dluhu je malý, nebo si pravidelně dělal platby za nějaký čas, pak neváhejte napsat prohlášení na policii o nezákonných hrozeb ze strany banky.