Jako profese má vliv na úvěr?


Jako profese má vliv na úvěr?

Banky hodnotit dlužníky na stovkách parametrů, z nichž jeden - postavení klienta. Jaké jsou šance na úvěr se zástupci různých profesí?

Při hodnocení potenciálních dlužníků, banky vzít v úvahu stovky parametrů. Jedním z důležitých faktorů je profese osoby. Profese či obor činnosti může skutečně ovlivnit šance na úvěr.

Existují kategorie zaměstnání, které nejsou populární mezi bankami z různých důvodů. To může být kvůli nestabilitě žadatelů příjmem, například, když zaměstnanec obdrží procento tržeb, s nízkou úrovní finanční gramotnosti zaměstnavatele nebo odlehlosti od hlavních sídel (dělá těžké dluhu splácení).

Klasickým příkladem je zaměstnanci stavebních firem, které mnohé banky považovány úžeji, neboť stavebnictví má nízkou transparentnost v podnikání a silně závislé na vnějších faktorech. Každý ví, že u veškerých projevů krize nebo zastavení výstavby zmrazení až do lepších časů.

Pro většinu obtížné získat úvěr?

To provedla průzkum 20 předních bank v České republice, které dávají největší kredit jednotlivcům. Na základě údajů seznam povolání, které nejčastěji odepřena úvěr sestaven na základě:

Kdo má více šancí?

České banky dávají přednost zástupci profesí s vysokou a stabilní příjem. Věřitel důležité, aby klient mohl sloužit svou povinnost nejen dnes, ale po celou dobu trvání úvěru. Tam jsou vysoké šance na získání úvěru v mzdových klienty. Preference při posuzování žádostí o úvěr mají klienti s platbou, dobrou úvěrovou historií a přenesena nebo mezd v bankovní kartou.

Na základě toho můžeme předpokládat, že i uklízečku, která pracuje ve velké společnosti se mohou spolehnout na úvěr. Především úroveň příjmů povoleno splatit dluh, a úvěrovou historií - bylo pozitivní.