Jako osobnostní typ ovlivňuje chování finančního


Vydáno: 28.10.2016

České banky se podělili o své zákazníky podle typu osobnosti, z něhož dodává a závisí na jejich finanční chování. Mezi nimi jsou ženy v kloboucích, lehkomyslné playboy, yuppies a pět kategorií. Kdo jsou tito lidé, kteří připouštějí, finanční chyby a mohou poradit.

Průměrné typy zákazníků osobnosti tím, že umožňuje, aby banka mohla pochopit, jaké jsou potřeby zákazníka, protože dává přednost uzavřít a že finanční produkty v souvislosti s tím mu vyhovoval nejvíce. Identifikaci osoby, patřící k určitému typu mohou být podle tří kritérií:

Defraudant nebo jednotku, což znamená, že peníze na osoby: důvěry, stability, úspěch, síla, svoboda, atd .;
Životní styl: touha po nových zážitků, careerism, zdravého životního stylu, v návaznosti na módní život jeden den a více.
Lidé jsou přehledně rozděleny do skladu, a ti, kteří často tráví. A to nezávisí na jejich výši příjmu. Mohou si koupit různé značky, zbytek na různých místech, mohou být různé limitu kreditní karty nebo jiná velikost vklad v bance, ale důvod, proč používat tyto nebo jiné finanční produkty, a chyby, které takto přiznat, v podstatě stejné.

Takže více zaměřit na každém typu.

1. Ženy v čepice

Tento typ osobnosti charakterizuje lidí s odborným vzděláním, kteří pracují hlavně v sektoru služeb a maloobchodu, bez osobního automobilu a cestovní pas. Typicky, oni mají rodinu, děti. Příjem je malý, a oni nevědí, jak shromažďovat a plánovat svůj rozpočet. Vzhledem k tomu, jejich základní potřebu finančních produktů - hotovostní úvěry a kreditní karty, které jim umožní koupit potřebné věci, že není dostatek peněz. Dokonce i "Ženy v čepice" budou ochotně lednička, televize nebo nový iPhone dítě ve splátkách.

Chyba: neukázněné nejsou schopni plánovat a počítat své závazky, protože půjčky mohou přijít v důsledku toho byla schopna sloužit.

Tip: počítat své síly a pokusí se hromadit nejméně levný způsob. Pokud máte malý rozpočet a cítíte schopni sbírat - stačí spočítat, kolik jste přeplácení z úvěrů, a tento argument zmizí sama od sebe.

2. Rodina s rostoucími potřebami

Toto obecně rodina lidé ve věku 35 let, odborníci, pracovníci a administrativní pracovníci s průměrnými a nad průměrným příjmem. Oni jsou finančně gramotní a v podstatě docela úspěšný z finančního hlediska, ale uši zakredytovani. Peníze pro ně - způsob, jak dosáhnout nějaké vážné cílů. V případě, že zákazník chce auto, nebude čekat a sbírat a koupit na úvěr.

Zástupci tohoto typu jsou nebojí úvěry neberou v úvahu jejich otroctví a mohou vypočítat jejich zadluženost, aby nedošlo k nepříjemné pocity, a ne jít na zpoždění. Neberou úvěr na drobnosti, nebo mít létat na dovolenou na Maledivách, a jít do Řecka nebo Turecka na vlastní účet.
Jsou to mladí lidé, kteří nejsou uvažují o úsporách.

Chyba: nedostatek finančních airbagy. Jsou vypočteny sbíhají majetek závazků, ale v případě ztráty zaměstnání jsou v nebezpečí jít do trestné činnosti, protože nemají žádné úspory.

Tip: Vytvořte airbag na pojistné události, měl by být alespoň šest vašeho měsíčního příjmu.

3. Starší investoři

Vydělají dost a žije z prostředků ve svém "45+". Večery tráví sledováním televize - podobně jako řada, program "Time", rád, "Ice Age" víkend raději cestovat do země. Jsou stabilní při současném místě působí za posledních 15 let, s největší pravděpodobností ve středních manažerských pozic, jako je vedoucí odboru, hlavní účetní.
Do této kategorie zákazníků nepoužívá úvěrových produktů.

Chyba: nemají přiznat finanční chyby.

Tip: Neomezujte se, protože úvěr - není otroctví, ale skvělý nástroj (zejména pro řádné a odpovědné osoby) dostat víc, než na jaký jste zvyklí. Dovolená v Turecku - je samozřejmě v pořádku, ale plně moci dovolit dovolenou na Maledivách a vidět skutečnou oceán možností. Nebojte se půjček.

4. Zoufalý život Prozhyhayuchy

Mladý, talentovaný, aktivní, ale nezodpovědné, trochu myslel na následky, chtějí všechno najednou. Mohou získat úvěr všeho nechat a jít na Srí Lanku pro inspiraci a jednoty s přírodou, a vrátí jej po návratu. Nepotřebují stavu, jak je požadováno pocit moci kontrolovat, osahat si to sami. Z tohoto důvodu, mimochodem, oni jsou ochotni koupit na úvěr 7 iPhone a další nové produkty. Ale zavírají krátké peněžní mezery prostřednictvím úvěrů nebudou.

Jsou však aktivně pomocí kreditních a bankovních karet s bonusovými programy.

Chyba: přes jeho nedbalost mohla zabránit zpoždění na úvěr.

Tip: není to v oblasti financí, a zdravého rozumu - by se měli naučit plánovat svůj život hluboce. Ale až se to stane - to je lepší vydávat půjčky na auta a hypoték.

5. generace mladých investorů

Tyto "děti" zralé investoři. Oni sledují módu a šaty dobře, hodně cestování, ale přesto může žít daleko od rodičů, ale s autem. Tato střední manažeři, s dobrým příjmem. Stejně jako jejich rodiče nemají rádi rizikové půjčky. V případě, že banka bude mít jen o něco vážného, bude to splatit před termínem.

Na rozdíl od zralých mladí investoři raději místo toho otevřít vklad s příjmem debetní karty na rovnováze, které získají a mají neustálý přístup k penězům. Výběru banky je založen na příznivých podmínkách poskytování služeb a věrnostních programů. Většina transakcí provádí prostřednictvím internetového banku nebo bankovní aplikaci mobilního telefonu.

Chyba: Žádné chyby, tento segment je velmi bezpečný.

Tip: vytrvat. Po rodině se může zvýšit dramaticky nutné takoví lidé, a když se zdá, že nudný život - mohou snadno proměnit v bezohledné playboy.

6. Potenciální ambiciózní kariéristé

To yuppies. Jsou velmi lpí na materiálních hodnot, použít peníze k prověření jejich stavu. Jsou inteligentní, mají dobré vzdělání. Neumožňují myšlenky a že práce může přijít v roztrhaných džínách - jen stylový oblek. Jejich vyšší výnosy, ale jsou dražší. Vzhledem k tomu, že jsou aktivně pomocí kreditních karet a cash-půjčky. A peníze, které přispívají k otevření nestačí.

Chyba: umožňují stejnou chybu jako rostoucí potřeby rodin - nevytvářejí finanční polštář bezpečnosti. Pouze v případě, že rodina utratí peníze na věci a rodinu, nákup auta, vyberte si velký hatchback, že yuppies koupit stavu Porsche. Oba budou mít na auto úvěr, a oba jdou do trestné činnosti v případě, že ztratí práci.

Tip: hlavní věc, kterou pro ně - jímání ji, a to trvat trochu snížit své náklady.

7. Záměrné dlužníci

Druhý název skupiny - typický rodinný typ. Tato rodina rostla s rostoucími potřebami přáteli a sousedy zralé investory. Oni už mají nějaký akumulaci. Oni už mají všechno, ale mohou získat úvěr na koupi bytu nebo auto jejich dítě. Mimochodem, jejich děti - je pravděpodobné, nebo Prozhyhayuchy yuppie život.

Chyba: se mohl zavázat k dětem.

Tip: Naučte své děti nakládat s finančními prostředky.

8. Úspěšné s volné peníze

Oni - domov jejich života - byly pěstovány yuppies a mladé investory. To je nejvíce vzdělaný a za předpokladu segmentu. Jsou ženatý, často na dovolené v zahraničí, mají dovolenou doma, nebo velký byt. Mají vysoké příjmy, ale mohou kontrolovat náklady, udržet většinu peněz. Aktivně používat vkladů a bonusové karty.

Chyba: Žádné chyby.

Tip: Je lepší poslouchat jejich rady.

Je důležité pochopit, jaký typ člověka - to není stigma a žádný trest. Pokud se vám nelíbí váš typ, můžete jej změnit. Musíte tvrdě pracovat - je to o zlepšení finanční gramotnosti