Jako českých bank koupit loajalitu zákazníků?


Vydáno: 17.02.2017

Vzhledem k tvrdé konkurenci v českých bankovních institucí, finančních institucí dnes se snaží nejen získat maximální počet zákazníků, ale také zvýšit loajalitu stávajících, tak tvořit více stabilní zákaznickou základnu. Výkon Růst bankovních institucí náhodnými, motivované dlužníků stává neúčinným - pochybné "mikrohvylovok nákupy na úvěr" nemají zájem, zatímco loajální, má zájem o dlouhodobou spolupráci, zákazník ponese hlavní banky příjmy. Jak "vzdělaný" Taková věrnost?

Jeden spokojený zákazník přinese tři ...


Pod zákaznické loajality by měli pochopit, že se zasadí o opakovaný závazek své banky ke spolupráci a ochotu doporučit jejich finanční instituce k příbuzným a přátelům. Je vhodné připomenout slavnou formulaci, že jeden spokojený zákazník přinese tři, ale nejsou spokojeni - držet negativní kampaň mezi deset.

Jinými slovy, pokud jste půjčili bankovních zdrojů, například vyrobena z spotřebitelského úvěru pro televizi, a úvěrové podmínky jsou splněny, příště, ukazovat touhu koupit si auto, budete opět odkazovat na známé věřitele. Jaké výhody? Finanční instituce obdrží stabilní dlužník, a tím snížit riziko nezaplacení, a vás jako pravidelný zákazník, kvůli poklesu loajální podmínky budou nabídnuty úvěry, které mají často formě snížených úrokových sazeb z úvěrů.

Jak banky koupit loajalitu zákazníků?


Jak již bylo řečeno, věrný zákazník nebo se často uchyluje ke službám banky, nebo to láká nové klienty, doporučovat přátele. České banky jako věrnostní odměna výhodnější cenové podmínky - nejsnazší způsob, jak udržet zákazníka je snížit ji na úroky z úvěrů. Nicméně, toto opatření - krátkodobá, a proto věřitelé následující vyvstává otázka: jak se dělá dlouhodobou loajalitu zákazníků?

Jaká je finanční instituce může "háček" svým zákazníkům než cena:
- Vysoce kvalitní služby. Kombinace kvalifikovaných pracovníků a dojde k racionalizaci procesů mohou poskytnout značný vliv na vztah klienta banky. Samozřejmě, že mají sklon vybírat banku s úhledným, kompetentní personál než ten, ve kterém nejsou věrohodné ani vzhled ani držení informací zaměstnanců. Nebo jiný příklad: když uděláte karty hrají důležitou roli nejen podmínky emise a hustotu a umístění bankomatů. Takže vy, jako zákazník, bude muset vybrat přesně stejné výrobky dvou různých bank se zaměří na ty, jejichž Bankomat vám bude výhodnější použít;

- Cobranding akce. Kmenových akcií českých bank s obchodními centry, letecké společnosti, kosmetické salony. Vypadá takto: platíte finanční instituci kartu v obchodě, na které dostanete body, pak je vymění za zboží či služby, opět stejný obchod. Stejně tak rozvíjet své úsilí na konkrétní bankou a konkrétní prodejně.

- Bonusový systém. Je nejlepší věrnostní program. Proces bonus Čechy různé banky se mohou lišit. Princip jednoho z nich - při každém nákupu u partnerské společnosti jsou udělovány bonusové body, které se později mohou být proběhly ve stejné společnosti.