Jaké jsou vyhlídky pro hypotéky na sekundárním trhu s nemovitostmi a na primárním?


Vydáno: 21.02.2017

Mnoho rzhiteley České hypotéka - to je jediná příležitost, jak žít na jejich "metrech čtverečních". Nicméně, trh s bydlením může být rozdělena do dvou částí: na primárním trhu - bytů, kde předtím nikdo žil, a sekundárními, což zahrnuje b / doma. V závislosti na tom, jaký typ bydlení přednost dlužníka, bude banka nabízet úvěrový program.

Hypoteční úvěry na primárním trhu

Sama o sobě, na primárním trhu může být rozdělena do pouzdra a hrubé stavbě. Nicméně, to je první kategorie přinesla kolem primárního trhu s bydlením není dobrý slávu. Banky zpřísnily podmínky pro ty, kteří chtějí získat úvěr není existující byt. Chcete-li například připojit vlastnictví dlužníka, bude muset zaplatit větší zájem, protože banka poskytne peníze vlastně "čestné slovo", což znamená, že velké riziko. Kromě toho bude dlužník povinen vydat pojištění proti nezaplacení úvěru, která může být až 3% okupované částky. Ze stejných dlužníků Kromě ztráty peněz, existují i jiné nepříjemnosti. Za prvé, jejich žádost o půjčku bude považovat za dostatečně dlouho. To je způsobeno tím, že banka bude potřebovat pro kontrolu spolehlivosti nejen žadatele, ale i developer. Za druhé, pokud bude dána půjčka - to nezaručuje, že dlužník nemá vedesh někdy v novém bytě, takže i nejpečlivější kontrole banka není schopen předvídat všechny. V tomto případě se vrátí peníze věřitele dlužníkovi bude nutné bez ohledu na to, zda se bude vlastníkem svého domova, nebo ne.

V případě, že dlužník chce koupit byt v novostavbě, bude její vztah s bankou mnohem více produktivní. Je tedy zajištěný věřitel dostane zcela nový byt v perspektivní oblast, kde jsou ceny pravděpodobně roste s časem. Hlavním banka vyžadovat od žadatele - dokument kapitulace do domu v provozu a po dohodě s developerem, aby mu koupi nějakého určitého bytu.
Hypotéka na sekundárním trhu - spolehlivost a dostupnost

Samozřejmě, že takové nerayduzhni vyhlídky na trhu nových stále ohybu českých bank a dlužníků registrací smluv o úvěru na nákup bydlení v budovách již postaven. Koupi domu, člověk může zakořenit v něm co nejdříve. V tomto případě se věřitel dostane vedlejší skutečný "metrů čtverečních", a dlužníkem je-li provedeno správné posouzení ceně, dostane možnost získat půjčku na příznivých podmínek. V případě, že kupující vybral hypotéky na sekundárním trhu s nemovitostmi - to mu dá příležitost rozšířit rozsah bank, může požádat o půjčku. Mezi značné seznamu věřitelů může vybrat ten, který nejvíce vyhovovat konkrétní dlužník. Například, tam jsou banky, které nevyžadují platbu předem na půjčky jsou ty, ve kterých ochotny půjčovat peníze bez potvrzení příjmu dlužníka, nebo které neberou v úvahu registraci zákazníka. Všechny tyto ústupky, samozřejmě, bude stát dalšího úroku z úvěru, ale získat hypotéku je stále reálná. Navíc, když je pouzdro zakoupené na sekundárním trhu, pojišťovny poplatky, které musí doprovázet smlouvu hypoteční - bude méně. Obvykle se v této situaci banka omezit požadavek na kolaterál pouze pojištění. Nicméně, aby se zabránilo dodatečné náklady nefungoval. To bude ještě muset zaplatit za posouzení byty před udělením její banku. Kromě toho někteří věřitelé jsou stále v designu úvěru účtovat dodatečné poplatky, jako jsou - za úvěry nebo pro posouzení žádosti žadatele. Nicméně, všichni těchto úvěrů sekundárním trhu s bydlením v České republice je ještě prioritou pro obě strany.