Jaké jsou negativní úrokové sazby v praxi


Vydáno: 06.02.2017

U dlužníků České přišlo podivné časy. Jakoby žijí v zrcadlem, kde jsou veškeré finanční pravidla obrácené naruby. Jak jste podnikatelského úvěru úroková sazba minus 0,1%? Ano, ano - České banky nyní jeho dlužníci platit navíc za to, co půjčit. Samozřejmě, že musíme zaplatit další poplatky, a dělají úvěr ještě tradičně věnuje. Ale teď banka odměňování je méně než dvě procenta. Tato zvláštnost nekončí.

Beyond Zero


Tyto "zadzerkalni" událost je negativní stránkou všech akcí, které dělají politiku regionu pro oživení růstu. Politici jsou zoufalí - a to je podpořit úvěrování a výdaje, které sníží sazby na nepředstavitelných výšek. Konkrétně se jedná o dolní tok. Bankéři se při pohledu na negativní úrokové sazby, které byly politická rozhodnutí, jen pokrčit rameny.

Samozřejmě, spotřebitelské a hypoteční úvěry s negativní úrokové sazby - což je jev v České republice stále vzácné, ačkoli někteří opravdu štěstí. Zatímco většina české banky jsou dumání svou činnost v současných okolností, někteří věřitelé potvrzuji činnosti svých centrálních bank as přímým voláním. Ale štěstí vkladatelů mnohem méně - záporná míra byla nerentabilní pro ně teď mají platit pro banky, které budou používat své příspěvky.

Záporné úrokové sazby politika


Divné? Možná, ale to je pochopitelné. Politiky s cílem vdechnout život pokusů ekonomiky a podpůrných klesnout pod nulovou inflaci, středisko společně se svými centrálními bankami na velmi drastická opatření. V čele všech - ECB se svým záměrem tisknout peníze na "velkoobchodní" na nákup státních dluhopisů eurozóny členů.

Švýcarský vidkripyv průběh jeho franku euro, který se vrhal trhy do šoku, snížit klíčovou sazbu na negativní ukazatele. Central Bank of Denmark snížila rychlost až 4krát celý měsíc. Nyní, v této zemi hlavní sazba -0.75%. Tam byl oblek a Švédsko. A co se děje na evropských trzích s cennými papíry - téma hodné Economic Research.

Vrátíme-li se spotřebiteli


Zatímco někteří lidé s velkým překvapením vchytuyutsya z hlediska svých úvěrových smluv, o tom, že jejich smlouva sazba je negativní, což znamená, že jejich banka používá pro půjčku ... za poplatek, jiní se stejnou úžasem vnímat informace o tom ve svých příspěvcích budou muset zaplatit k nim. Místo toho, aby vydělávat bankovní vklady staly zdrojem přímých ztrát. Nechť malé, obvykle ne více než 1%, ale přesto.

Samozřejmě, že všechny tyto události dosud neobdrželi rozšířený a tak dobře vkladatelé mohou ještě převést své peníze do jiné banky. A evropské dluhopisy stále může být výbornou alternativou pro dluhopisy na rozvíjejících se trzích.

Česká republika je pokles úrokových sazeb z úvěrů ještě není v dohledu. Proto podniky mají ostatní náklady a výdaje přičíst více do provozu bankovních úvěrů. Nicméně, i přes nárůst podnikatelské úvěry přístupnější ne - banky jsou stále poměrně náročné pro podnikatele. Přesto vzít úvěr pro podnikatele může být - podle určitých pravidel, samozřejmě.