Jaké jsou náklady na cestování na českých dálnicích?


Vydáno: 29.07.2018

Mnoho českých motoristů si pravděpodobně všimlo, že se rok 2018 stane obdobím, kdy se silnice aktivně opravují po celé České republice. Opravářské práce se začaly převážně během letního období a budou pokračovat až do konce horké sezóny.

Tento jev není náhodný, protože podle údajů České správy silnic se situace s dopravní nehodou v létě dostává do kritického bodu. Podle příslušných služeb letní období předchozího roku ukázalo neuspokojivé statistiky počtu dopravních nehod, které vedly k úmrtí cestujících motorových vozidel. Příčinou událostí je zhoršení stavu silnic a ztráta ostražitosti řidičů. Proto bude současně zablokováno několik dálnic, které jsou v nouzovém stavu a vyžadují okamžitou odezvu při výměně vozovky.

Tato situace není pro řidiče působivá

Ovladače, tato situace není působivá, protože dočasné snížení silnic povede k tvorbě hustých proudů automobilů. Období od července do srpna je považováno za tradiční čas pro dovolenou v mnoha českých podnicích, takže se lidé touží věnovat cestování. A snižování možnosti volného pohybu povede k hmatatelnému nepohodlí.

Pohyb řidičů z některých dálnic navíc povede ke zvýšení nákladů na dálniční dálniční poplatky. Je plánováno, že s pomocí nárůstu provozu může být počet lidí, kteří chtějí pohybovat v určitých směrech, snížen, a tak bude možné dostat trochu uvolnění dálnice. Ovšem, jak řidiči sami říkají, navzdory skutečnosti, že se očekává nárůst nákladů na cestování, počet aut nebude snížen, protože cestování na dálnici výrazně snižuje časové náklady a umožňuje pohodlnější cestování.

Vláda České republiky přidělila v létě několik milionů korun na opravy silnic. Je známo, že číslo je několikrát vyšší než částka, která byla přidělena během posledního roku.