Jaká slova? Internetové bankovnictví v České republice má nové formy


Vydáno: 07.02.2017

Chtěli byste nikdy nevysvětlil, proč banky na úvěr vznikl nepovolený debet, nebo proč jste tak důležitý dovolená v Ibiza, jste připraveni vzít půjčku? Mnozí Češi nemají rádi komunikovat s bankovní úředník - a samozřejmě to jsou jen dvě celá česká banka, která nabízí svým zákazníkům, aby s nimi komunikovat telefonicky. Nemluvě o osobní návštěvy. Namísto obvyklé "ahoj" - pouze mobilní a internetové aplikace.


A zákazníci dobře a ekonomicky Bank


Takže, Fio banka správně usoudil, že všechny potřeby svých zákazníků mohou být také realizována pomocí mobilních telefonů - a v polovině letošního roku bude jako první internetová banka ve Velké Británii. Je zapotřebí Mobilní telefon - ale ne pro mluvení.

Než se rozhodne o takovou změnu priorit banky dělal nějaký výzkum, během něhož se ukázalo, že většina jeho zákazníci opravdu nemůže vydržet mluvit s představiteli banky. Proč ne jít vstříc své touhy - a zároveň není ušetřit na zaměstnance?

Internetové bankovnictví - je to zábava


Ukázalo se, že Fio banka není průkopníkem. Ve snaze snížit komunikaci se zákazníkem, pořád nedostane tento online banku v čisté formě. Ale to lze nazvat německá banka Česká Spořitelna -, kteří nejenže vyhrál doma svého klienta, ale také zralá na expanzi a nyní bude soutěžit s dalšími českými bankv.

Česká Spořitelna neměl umístit sebe jako banka - spíše jako společenství, jako oblíbený způsob komunikace se zákazníky v něm prostřednictvím sociálních médií. Takže, na jeho stránce v České republice snižuje úrokové sazby o 0,1% pokaždé, když se počet "rád" se zvýšil o 2,000. Se stejnými sazeb tempo růstu a vkladů.

S ohledem na chyby konkurentů


Noví hráči na bankovním trhu se shodují, že hlavní věc - je budovat svou práci tak, aby bylo minimálně nákladné. Hlavní náklady pro banku - je personální náklady.

Ale čísla nejsou srovnatelné s náklady na zaměstnance ve velkých bankách. Takže začátečníci - docela konkurenceschopné ceny za služby. Velké banky mají také propouštět zaměstnance.