Jak získat úvěr, pokud vám byl odepřen


Vydáno: 11.01.2017

V těchto dobách vzít úvěr v české bance není jednoduché. Často se v reakci na žádost by měla být zamítnuta. Co dělat, pokud opravdu potřebujete peníze a nemůže sjednat půjčku? Není třeba ztrácet naději a zoufalství - zoufalé situace se nestane.

Časté chyby dlužníci

Poté, co říci "ne" v několika bankách v České republice, nedívejte se na zázrak, a pokračovat v hledání "stejné" provozovny. Lepší myslet důvodů. Před pokusem podat novou přihlášku co nejdříve zjistit, "co se děje".

Jedním z hlavních důvodů, proč může být vaše negativní úvěrová historie, které banky musí být oznámeno ve fázi žádosti. Možná jste nesplnily závazky v rámci předchozího úvěru nebo k prodlení při splácení dluhu. Několik úvěrových registrů jsou statistiky klientské aplikace k různým institucím a dát to zainteresovanými institucemi. Samozřejmě, čím více žádáte o úvěr, tím menší je pravděpodobnost schválení vaší žádosti.

Nevěřím, že sliby bezohledných občanů zpracování úvěru s jakýmkoliv úvěrovou historií. Banky jsou zjevně na povoleném režimu. V některých případech, které byly společných rozhodnutí, které mají vliv není možné.

Co dělat?

Zpravidla banky nemají vysvětlit důvod pro zápornou odpověď, takže budete muset převzít iniciativu samotné a shromáždit potřebné informace na doložení svého odmítnutí. Chcete-li začít načíst se od Credit Bureau. To lze provést:

- Žádost o informace sami. Přejděte na oficiální webové stránky centrální banky a odkaz přejít do střední části katalogu úvěrovou historií. Zde jsou informace o tom, které jsou CHB uložena data o vás. Připomeňme, že čeští občané mají právo na poskytnutí takové informace každý rok.

- Požádat banku s žádostí o rozumnou cenu, aby žádost. Nicméně, ujistěte se, že finanční instituce má přístup k těmto informacím, neboť banky obvykle nemají pracovat se všemi CHB.

- Dále si pečlivě přečtěte všechny informace přenášené může mít vloudila někde chybu, a údaje nejsou pravdivé. Naléhavě obraťte se na úřad a vysvětlit situaci. Pokud se to stalo znovu vyzvat své kreditní historii a ujistěte se, že vaše reputace je obnovena. Banky získat stejné informace jako dlužníka, takže si být jisti, navíc kontrola je nezbytná.

Většina popírají přítomnost prodlení na aktuální úvěru. Pokud tento problém je obeznámen s vámi, šance, že jste našli příčinu. Při absenci dluhu okamžitě informovat v CHB a snažit se situaci napravit.

V ostatních případech, kdy důvodem pro negativní reakci nebyl pochopen, to bude užitečné poradit se s odborníkem v oblasti financí. Požádat o pomoc, ne těm, kteří slibují hory zlata a renomované společnosti, s přímým přístupem k bankám. Použití sítí, mohou poskytnout opravdu hodnotné informace.

Kromě toho příčinou selhání může být žádná osoba spojená s vámi. Dnes je situace ve finančním sektoru poněkud nestabilní, mnohé banky mají problémy s likviditou a nemusí plně fungovat jako půjčky. Ale zachovat dobrou pověst, nebo s cílem vytvořit základnu potenciálních zákazníků, ale i nadále přijímat žádosti, která odsoudí odmítnutí potenciálních dlužníků. Některé instituce, nechtěl riskovat značně přehánět požadavky úvěru a jsou v souladu s nimi je velmi obtížné.

Jak se dostat z této situace?

Jednou z možností - do banky, jehož prostřednictvím dostávají plat. Pokud ano, pak jistě máte plat kartu. Často takové zákazníky bankéři tam je více loajality, protože takový člověk obeznámený finanční instituce, na rozdíl od dlužníka z ulice. Kromě toho banka si je dobře vědoma svého příjmu, že někdy rozhodujícím kritériem při rozhodování, zda poskytnout úvěr.

Vzhledem vznikl důvěru, mzdy klientům nabídnout speciální podmínky pro použití finančních produktů, včetně úvěrů. Typicky se to odráží v mírném poklesu úrokových sazeb (1-2%). Rovněž sníží požadavky na dokumenty, a některé agentury ptát jen pas.
Velmi nadějná možnost - požádat o půjčku v jedné instituci, kde jste dříve registrována úvěru (samozřejmě v případě neexistence splatnosti dluhu). V tomto případě se vaše pověst je jednoznačně pozitivní, a banka bude léčit vám více loajální, což výrazně zvyšuje šance na pozitivní odpověď.

Nové horizonty lze otevřít cílový úvěr, a to zejména půjčky často považována za specifických potřeb. Kreditní karty a žádosti o non-cílové banky je vždy riskantní, a za jinak stejných podmínek, mohou odmítnout.