Jak vydělat peníze s Cryptocurrency v roce 2022 - Top 10 osvědčené metody


Vydáno: 16.05.2022 | Aktualizace: 16.05.2022

Na trzích s kryptoměnami lze vydělávat mnoha způsoby. Patří sem nejen nákup a HODLování digitálních měn v klasickém slova smyslu - ale také prostřednictvím sázek, úrokových účtů, airdropů, her typu play-to-earn a dalších.

V tomto průvodci pro začátečníky se zabýváme tím, jak vydělávat peníze s kryptoměnami v roce 2022 napříč 10 osvědčenými metodami.

10 způsobů, jak vydělat peníze s kryptoměnou

Pokud vás zajímá, jak vydělat peníze na kryptoměnách právě teď - zvažte 10 níže uvedených metod.

 1. Investování do slibných nových mincí brzy - celkově nejlepší způsob, jak vydělat peníze s kryptoměna
 2. Staking a úroky - vydělávejte pasivní příjem na neaktivních kryptoměnových tokenech
 3. Denní obchodování - Vydělávejte peníze obchodováním kryptoměnových párů
 4. HODLing - Investujte do kryptoměn a dlouhodobě HODLujte
 5. Kryptohry Play-to-Earn - Získávejte odměny za hraní kryptoher
 6. Krypto výnosové farmaření a půjčování - generujte atraktivní RPSN ze svých kryptoměn
 7. Faucets - Vydělávejte kryptoměny zdarma plněním jednoduchých úkolů
 8. Airdrops - Kryptoměnové tokeny ukládané do vaší peněženky zdarma
 9. DAOs - nákup podílu v decentralizované autonomní organizaci
 10. Těžba - těžení kryptoměny připojením hardwaru k vašemu stolnímu zařízení

Někteří kryptoměnoví nadšenci navíc hledají způsoby, jak si vydělat Bitcoin zdarma právě teď. V následujících kapitolách vysvětlíme, jak vydělat peníze pomocí výše uvedených 10 metod.

1. Včasné investování do nových slibných mincí - celkově nejlepší způsob, jak vydělat peníze na kryptoměnách

 Celkově nejlepší způsob, jak vydělat peníze s kryptoměnami, je investovat do nejlepších altcoinů co nejdříve. Koneckonců, kdybyste investovali do bitcoinu v době, kdy byla tato digitální měna poprvé spuštěna v roce 2009, zaplatili byste jen nepatrný zlomek jednoho centu. Podobně i Ethereum se v roce 2015, kdy byl jeho token uveden na trh, obchodovalo za pouhých 0,75 dolaru za token.

Oba zmíněné projekty mají dnes hodnotu tisíců dolarů a následně přinesly značné výnosy. Novějším příkladem je Lucky Block - ten buduje decentralizovanou aplikaci, která bude zprostředkovávat globální loterijní hry prostřednictvím nezměnitelných chytrých kontraktů. Když tato slibná kryptoměna zahájila v lednu 2022 předprodej - cena LBLOCK byla pouhých 0,00015 USD. Nabízí také jedno z nejlepších krypto-darů v roce 2022.

CoinMarketCap uvádí, že od té doby Lucky Block překonal cenu 0,009 USD. To představuje zisky v řádu tisíců procent za pouhých pár měsíců obchodování. S tím, že Lucky Block je stále supermladý kryptoměnový projekt, a tedy - do tohoto projektu můžete investovat brzy. Získáte tak nejlepší možnou šanci investovat za příznivou cenu.

2. Staking a úroky - pasivní příjem z neaktivních kryptoměnových tokenů

Na kryptoměnových trzích existují dva pozoruhodné koncepty, které vám umožňují vydělávat pasivní příjem na nečinných digitálních tokenech, které vlastníte. Prvním z nich je kryptografický staking, který spočívá v uzamčení vašich tokenů na určitou dobu, aby pomohly ověřit transakce v sítích proof-of-stake blockchain.

Mezi přední stakingové sítě patří například Cardano, Tron a velmi brzy i Ethereum. Zásadní je, že po dobu, kdy jsou vaše tokeny uzamčeny, dostáváte úrokovou sazbu. S tím, že pokud se zapojíte do stakingu na platformě eToro - nebudete muset splnit minimální dobu uzamčení. Místo toho můžete své tokeny kdykoli vybrat.

Druhý koncept, který je třeba vzít v úvahu, když se učíte, jak vydělávat peníze s kryptoměnou pasivním způsobem, je prostřednictvím úrokového účtu. Ve své nejzákladnější podobě fungují kryptografické úrokové účty podobně jako tradiční banka. Je to proto, že uložením svých kryptoměnových tokenů vám bude vyplacena úroková sazba.

Na rozdíl od sázek však vaše kryptoměnové tokeny nebudou uloženy do chytré smlouvy. Naopak, vámi zvolený poskytovatel bude vaše tokeny půjčovat těm, kteří si potřebují půjčit finanční prostředky. A proto vám dlužník bude platit úrokovou sazbu po dobu, kdy budou tokeny půjčovány.

Celkově nejlepší spořicí kryptoměnový účet na trhu v současné době nabízí společnost Aqru. Tato renomovaná platforma vám umožní vydělávat 7 % ročně na vkladech Bitcoinů a Etherea a 12 % na stablecoinech, jako je Tether. Všechny účty nabízené společností Aqru jsou flexibilní, takže nemusíte splňovat žádné blokační podmínky. Navíc můžete dokonce vkládat prostředky ve fiat penězích a nakupovat kryptoměny prostřednictvím aplikace Aqru.

3. Denní obchodování - Vydělávejte peníze obchodováním kryptoměnových párů

Jedním z nejlukrativnějších způsobů, jak vydělat peníze s kryptoměnami, je aktivně se zapojit do denního obchodování. Nicméně - má to drobný háček - budete muset mít alespoň základní znalosti o tom, jak analyzovat ceny, abyste zjistili, zda hodnota daného tokenu pravděpodobně poroste nebo klesne. Pokud to zvládnete, můžete vydělávat na obchodování s kryptoměnami v průběhu celého dne.

Zastřešující koncept denního obchodování s kryptoměnami spočívá v tom, že se budete snažit využít krátkodobé volatility. Kromě toho zkušení obchodníci na tomto trhu budou zřídkakdy - pokud vůbec - držet pozici déle než jeden den. A proto je cílem otevřít více pozic v průběhu dne a vytvářet menší, ale časté zisky.

Chcete-li denně obchodovat s digitálními měnami, musíte si najít regulovanou kryptoměnovou burzu, která splňuje dvě základní kritéria - nízké poplatky a podporu spousty trhů. Co se týče prvního z nich, pokud budete denně obchodovat kryptoměny na burze, která si účtuje vysoké poplatky, bude se vám tento proces jen těžko vyplácet. Koneckonců vaše ziskové obchody sežerou poplatky.

Například Coinbase si účtuje 1,49 % za skluz - což znamená, že tento poplatek je třeba pokrýt, než můžete obchod uzavřít se ziskem. eToro je naproti tomu mnohem konkurenceschopnější. Kromě toho vám eToro poskytuje přístup k desítkám předních digitálních měn, takže nikdy nebudete mít nouzi o příležitost k dennímu obchodování.

4. HODLing - Investujte do kryptoměn a HODLujte dlouhodobě

Tato metoda z našeho seznamu, jak vydělat peníze s kryptoměnou, je pravděpodobně nejlepší možností pro začátečníky. HODLing - což je hříčka s pojmem "Hold", totiž jednoduše označuje proces nákupu kryptoměny a dlouhodobého držení tokenů. Nijak se to neliší od nákupu akcií a jejich držení po dobu několika let.

A přitom se nemusíte obávat krátkodobých výkyvů cen - zejména při investování do solidních a zavedených kryptoměn, jako je Bitcoin a Ethereum. Například v květnu 2021 se cena Etherea pohybovala na úrovni 4300 dolarů za token. O pouhý měsíc později cena Etherea klesla na minimum 2 100 USD.

Kdybyste zpanikařili a prodali své tokeny ETH, dosáhli byste ztráty přibližně 50 %. Kdybyste se však zapojili do HODLingu - v listopadu téhož roku se Ethereum obchodovalo za téměř 4 900 USD za token. To je jen jeden z mnoha příkladů. Klíčové je, že nejefektivnějším způsobem investování do kryptoměn je dlouhodobá strategie.

Abyste mohli své investice co nejlépe HODLovat, musíte si opět najít vhodnou burzu. eToro se hodí i v tomto případě, protože zde můžete investovat do 60 předních kryptoměn již od 10 dolarů s nejlepšími poplatky v oboru. Tato burza je navíc schválena příslušnými licenčními orgány v USA, a tedy - budete moci HODLovat dlouhodobě bezpečně a spolehlivě.

5. Kryptoměnové hry Play-to-Earn - získávejte odměny za hraní kryptoher

Když přemýšlíte o tom, jak vydělat peníze na kryptoměnách, možná vás překvapí, že to lze udělat hraním her. Nenechte se mýlit - trh s kryptohrami typu play-to-earn má nyní hodnotu miliard dolarů. V tomto prostoru existuje mnoho variant a typů titulů, i když možná jednou z nejlepších kryptoher, o kterých můžete uvažovat, je Decentraland.

Jednoduše řečeno, Decentraland nabízí metaverzi, která hráčům z celého světa umožňuje vytvořit si virtuálního avatara, chatovat s ostatními lidmi a hlavně - kupovat pozemky. Po zakoupení pozemku a vybudování vlastního realitního projektu je pak tento projekt reprezentován v podobě unikátního NFT.

Svou nemovitost NFT pak můžete prodat na volném trhu. Ačkoli tento koncept může znít přitažený za vlasy, některé pozemky v metaverzu Decentraland se prodaly za miliony dolarů. To znamená, že včasnou investicí máte šanci koupit NFT za nejlepší možnou cenu.

6. Kryptografické výnosové zemědělství a půjčování - generujte atraktivní RPSN ze svých kryptoměn

Dalším způsobem, jak vydělávat s kryptoměnami právě teď, a to bez začátečníků, je výnosové farmaření a půjčování. Ačkoli oba tyto investiční koncepty umožňují pasivně vydělávat na úrocích, ve skutečnosti se týkají trochu odlišných metod. V první řadě, kryptografické výnosové farmaření odkazuje na proces půjčování vašich nevyužitých tokenů do fondu likvidity.

V naprosté většině případů budete poskytovat tolik potřebnou likviditu decentralizovaným burzám. Mezi lídry na tomto trhu patří Pancakeswap a Uniswap v blockchainových sítích Binance, respektive Ethereum. Když vložíte prostředky do poolu likvidity, často jsou uzamčeny na minimální dobu.

A po dobu, kdy jsou tokeny v poolu likvidity, vám bude vyplácena úroková sazba. V mnoha případech platí, že čím novější a méně likvidní kryptoměna je, tím vyšší je příslušný RPSN, který pool nabízí. Pokud jde o kryptoúvěry, jde o stejný koncept, o kterém jsme hovořili dříve - do té míry, že si své digitální tokeny uložíte na spořicí účet.

A přitom budou vaše tokeny půjčovány těm, kteří si chtějí půjčit finanční prostředky. Při zapojení do krypto půjčování je důležité, abyste si moudře vybrali preferovanou platformu. Vždy se totiž vystavujete riziku, že dlužníci nesplácí své závazky. I v tom Aqru vyniká - platforma totiž půjčuje kryptoměny pouze vysoce kvalitním dlužníkům, kteří byli předem prověřeni.

7. Kohoutky - Vydělávejte kryptoměny zdarma plněním jednoduchých úkolů

Webové stránky s kryptoměnovými kohoutky vám dávají příležitost vydělat si zdarma digitální tokeny plněním úkolů. V této oblasti existuje mnoho platforem a konkrétní úkoly, které musíte splnit, se na jednotlivých stránkách liší. Některé platformy crypto faucet například vyžadují, abyste vyplnili captchas.

To je něco, co zvládne každý - není tedy třeba žádných předchozích zkušeností. Pak máte kryptografické baterie, které mají podobu mobilní aplikace. Ty často vyžadují, abyste hráli nově spuštěné hry, a když splníte určité milníky, získáte krypto zdarma.

Je však důležité si uvědomit, že odměny nabízené na platformách crypto faucet jsou nepatrné. Ve skutečnosti vám ve většině případů každý splněný úkol přinese sotva pár centů v hodnotě krypto. Nicméně nemusíte vkládat žádné peníze, takže vám krypto baterie umožňují získávat odměny bez rizika.

8. Airdrops - kryptoměnové tokeny ukládané do vaší peněženky zdarma

Podobnou povahu jako faucety mají i airdropy, které vám umožňují získat zdarma kryptoměnové tokeny, aniž byste museli vkládat nebo utrácet peníze. Hlavní koncept zde spočívá v tom, že některé nově spuštěné projekty budou distribuovat své nativní tokeny přímo do peněženek lidí jako prostředek k uvedení kryptoměny do oběhu.

To je na rozdíl od běžného předprodeje a férového uvedení přímo na kryptoměnovou burzu. A jako takový projekt při zahájení airdropu nezíská žádné finanční prostředky. Ačkoli to může znít příliš dobře na to, aby to byla pravda, existuje řada příkladů airdropů, z nichž se mezitím staly mnohamiliardové projekty.

Ukázkovým příkladem je Bitcoin Cash. Když byla tato digitální měna v roce 2017 spuštěna, airdropovala své tokeny BCH na všechny adresy peněženek, které vlastnily Bitcoin. Dělo se tak v poměru 1:1 - to znamená, že za každý 1 vlastněný Bitcoin jste obdrželi 1 Bitcoin Cash.

Dalším příkladem je populární kryptoměna Stellar, která od spuštění projektu v roce 2014 airdropovala tokeny Lumens v hodnotě milionů dolarů. Na druhou stranu je třeba při přijímání airdropovaných tokenů postupovat opatrně. Podvodníci totiž často vytvoří a distribuují bezcenný token na náhodné adresy peněženek s úmyslem pump and dump.

9. DAO - koupě podílu v decentralizované autonomní organizaci

Kromě metaverza a NFT se očekává, že v budoucnosti kryptoměn a technologie blockchain budou hrát významnou roli decentralizované autonomní organizace (DAO). Ve své nejzákladnější podobě DAO označují projekty, které jsou kolektivně vlastněny komunitou. A abyste se mohli stát spoluvlastníkem DAO, stačí vlastnit příslušný token.

V tomto prostoru působí mnoho DAO a každý projekt je jedinečný od toho druhého. Jedním z takových příkladů je Uniswap. Tento projekt je domovem decentralizované burzy, která umožňuje lidem nakupovat, prodávat a obchodovat s digitálními měnami bez přítomnosti centralizované třetí strany. Uniswap mezitím spustil svou kryptoměnu DAO, a tedy - projekt je vlastněn držiteli tokenů.

A to znamená, že veškeré zisky vygenerované burzou Uniswap jsou následně poměrně rozděleny mezi držitele jejího tokenu DAO. Držitelé tokenu DAO navíc mají možnost rozhodovat o tom, jak bude příslušný projekt řízen. To znamená, že aby projekt DAO mohl rozhodnout o svém budoucím vývoji, musí se o něm nejprve hlasovat.

10. Těžba - těžba kryptoměn připojením hardwaru k vašemu stolnímu zařízení

Poslední metodou z našeho seznamu nejlepších způsobů, jak vydělat peníze s kryptoměnou, je těžba. Ve stručnosti se těžbou rozumí proces připojení specializovaného hardwaru ke stolnímu zařízení, které se následně připojí k blockchainu příslušné kryptoměny. Podstata spočívá v tom, že těžaři umožňují decentralizované fungování sítě.

Transakce jsou totiž ověřovány, když těžební zařízení řeší složité matematické rovnice. A na oplátku jsou těžaři odměňováni nově vytěženými kryptoměnovými tokeny, které se dostávají do oběhu a každý blok je ověřen. Například v případě Bitcoinu se každých 10 minut vytvoří nový blok, který vytěží dalších 6,25 BTC.

Těchto 6,25 BTC - které mají v době psaní tohoto článku hodnotu více než 660 000 dolarů - je vyplaceno těžaři, který úspěšně vyřešil rovnici pro příslušný blok. Ačkoli to na první pohled znamená značnou částku peněz, těžba bitcoinu spotřebuje vzhledem ke složité povaze každé matematické rovnice nebývalé množství elektrické energie.

Kromě toho je v dolarovém vyjádření značné i množství specializovaného hardwaru, který je zapotřebí k tomu, aby měl člověk šanci vytěžit nový blok bitcoinu. S ohledem na to existuje mnoho dalších kryptoměnových projektů, které vyžadují těžaře, a v mnoha případech je konkurence řídká. Nakonec se jen musíte ujistit, že odměny za těžbu, které získáte, mají větší hodnotu, než kolik investujete.

Nejlepší platformy pro obchodování a investování do kryptoměn

Nyní, když jsme probrali 10 nejlepších způsobů, jak vydělat peníze s kryptoměnami, je třeba probrat vhodné platformy, které byste pro tento účel mohli zvážit.

Abychom vám ušetřili nespočet hodin pátrání, v níže uvedených částech najdete přehled nejlepších platforem pro vydělávání peněz na kryptoměnách.

eToro - Nejlepší kryptografická obchodní platforma

O eToro jsme se krátce zmínili již dříve, a to z dobrého důvodu. Jednoduše řečeno, eToro je celkově nejlepší platforma pro investování a obchodování s kryptoměnami. Zásadní je, že bez ohledu na to, zda chcete kryptoměny HODLovat po mnoho let, nebo se zapojit do krátkodobé strategie denního obchodování - eToro vás pokryje.

V první řadě je tato platforma přísně regulovaná - takže se do obchodování na trzích s kryptoměnami můžete zapojit bezpečně. To zahrnuje schválení regulačními orgány v USA, Velké Británii, na Kypru a v Austrálii. eToro nabízí svým více než 25 milionům registrovaných uživatelů téměř 60 předních kryptoměn - takže můžete snadno diverzifikovat.

Mezi nejobchodovanější kryptoměny na webu eToro patří Bitcoin, Ethereum, XRP, Dogecoin, Shiba Inu, BNB a Cardano. A líbí se nám, že minimální velikost obchodu je pouhých 10 dolarů - můžete se pokusit vydělat na kryptoměnách, aniž byste museli riskovat velké částky kapitálu.

Minimální vklad pro americké klienty je také stanoven na 10 dolarů, takže to bude vyhovovat těm z vás, kteří mají omezený rozpočet. Již dříve jsme se také zmínili, že eToro podporuje krypto sázky. Na rozdíl od jiných platforem pro sázení v této oblasti eToro nevyžaduje, abyste své tokeny uzamkli na minimální počet dní nebo týdnů. Místo toho můžete své tokeny kdykoli vybrat.

Služba eToro vám také umožňuje vydělávat na kryptoměnách ve 100% pasivním charakteru ve dvou předních produktech. Zaprvé můžete investovat peníze do chytrého portfolia, které spravuje eToro. Existuje mnoho portfolií, která se zaměřují na kryptoměny, a váš koš digitálních aktiv bude vyvážen a udržován vaším jménem.

Zadruhé, pokud se vám líbí myšlenka denního obchodování s kryptoměnami, ale nemáte potřebný čas nebo znalosti, eToro vám umožní kopírovat pozice zkušeného investora stejně jako vy. K platformě eToro můžete přistupovat online nebo prostřednictvím její přední kryptografické aplikace. Ať tak či onak, eToro umožňuje americkým klientům vkládat prostředky bez poplatků prostřednictvím debetní/kreditní karty, elektronické peněženky nebo bankovního převodu.

Co se nám líbí:

 • Vydělávejte peníze HODLingem nebo denním obchodováním s kryptoměnami
 • Minimální vklad je pouhých 10 dolarů
 • Vklady v USD jsou zpracovávány bez poplatků
 • Schváleno licenčními orgány v USA, Evropě a Austrálii
 • Podporováno téměř 60 kryptoměn
 • Vydělávejte na úrocích sázením - žádná doba uzamčení

Aqru - Nejlepší pro krypto sázky, úroky a půjčky

Pokud se vám líbí, jak vydělávat pasivní příjem, je Aqru celkově nejlepší platformou pro vydělávání peněz s kryptoměnami pro tento účel. Jak jsme uvedli dříve, Aqru je důvěryhodná stránka pro půjčování kryptoaktiv, která nabízí jedny z nejkonkurenceschopnějších APY v této oblasti.

Zopakujme, že na Bitcoinech a Ethereu vyděláte APY ve výši 7 %. Pokud hledáte ještě vyšší zisky, Aqru nabízí APY ve výši 12 % na stablecoiny. V době psaní tohoto článku sem patří DAI, Tether a USD Coin. Kromě vysokých výnosů Aqru na tomto trhu vyniká tím, že všechny její spořicí účty jsou flexibilní.

To znamená, že můžete požádat o výběr svých kryptoměnových tokenů, kdykoli si budete přát. Líbí se nám také, že se vám na účet Aqru denně připisují úroky. Tyto platby pak můžete reinvestovat zpět na spořicí účet Aqru a těžit tak ze složeného úroku.

Pokud jde o to, jak začít s Aqru, máte možnost vkládat digitální tokeny přímo do platformy. Nebo pokud nemáte po ruce žádnou kryptoměnu, můžete svůj účet financovat také v USD, EUR nebo GBP. Mezi podporované platební metody patří bankovní převody a debetní/kreditní karty.

Co se nám líbí:

 • Vydělejte 7 % ročně na vkladech Bitcoin a Ethereum
 • Stablecoiny přinášejí výnos 12 % ročně
 • Přijímají se vklady v kryptoměnách i fiat
 • Žádné blokační podmínky - výběr můžete provést kdykoli
 • Skvělá pověst
 • Jedno z nejlepších míst, kde lze vydělat na úrocích z Etherea

Závěr

Tento průvodce o tom, jak vydělat peníze pomocí kryptoměn, pojednává o 10 osvědčených metodách, které je třeba zvážit v roce 2022. Mezi nejlepší metody, na které jsme narazili, patří spořicí účty v kryptoměnách, hry typu play-to-earn, výnosové farmaření, sázení a dlouhodobá investiční strategie HODLing.

S tím, že celkově nejlepším způsobem, jak vydělávat na kryptoměnách, je investovat do slibných digitálních aktiv, která jsou stále na samém začátku své cesty po mapě.

Přitom můžete často investovat do tokenu projektu za velmi příznivou cenu. Nejlepším projektem pro tento účel, který jsme identifikovali, je Lucky Block - který způsobuje revoluci v globálním loterijním průmyslu.