Jak ušetřit peníze na zaplacení úvěru?


Vydáno: 12.11.2016

Navzdory skutečnosti, že hotovostní úvěr je jedním z nejdražších bankovních produktů, to může být rychle získat poměrně velké množství peněz bez poskytnutí vhodných záruk a ručení. Ale co když uděláte chybu při výběru programu a vydal úvěr pro nepříliš příznivých podmínek? Odpověď je zřejmá: pokusit se ušetřit na jeho plat, tím více, že je to možné. K tomu dodržujte pravidla.

Splatit před plánovaným termínem. Čím rychleji Settle vašeho úvěru, tím menší zájem, budete počítat banku o jeho použití. Takže ve vašem nejlepším zájmu, aby splácet úvěr v předstihu, takže platby, jejíž výše bude alespoň 20-30% více, pokud nemůže plně splatit dluh. Ale nezapomeňte, že za kredity může být podmíněno podmínkami a postupem platby (např banka může zavést moratorium na splácení po dobu 1-6 měsíců, nebo můžete splácet pouze úvěr, když uděláte měsíční platby). Možná, že záloha bude banka účtovat dodatečný poplatek nebo poplatek za úroky z prodlení, jak předčasně předtím "zavřít" úvěr nebo jeho část, přečtěte si podmínky programu. Zatímco většina úvěry lze splácet velké sumy bez jakýchkoliv sankcí ze strany věřitelů, což je prospěšné pro dlužníky.

Změnit na svou pojišťovnu. Je možné, že podmínky úvěru jste povinni každoročně pojistit své životy a zdraví v jedné z akreditovaných bank pojišťoven. Ale nikdo nemůže nutit, abyste pracovali pouze s jedním pojistitelem, takže máte plné právo porovnejte ceny akreditovaných pojišťoven a zvolit nejekonomičtější a ziskový možnost. Pokud jste čerpal hotovostní úvěr po dobu delší než 12 měsíců, nebuďte líní na příští rok, kdy vhodný čas provést novou pojistnou smlouvu na seznam doporučených pojišťoven (banka může akreditovat nové pojistitelů spolupráce, která bude pro vás ziskovou) , Takže můžete ušetřit na placení pojistného, a tudíž zaplacení úvěru.

Neporušují podmínky smlouvy o úvěru. Pokud máte dokonce čas na pár dní od uskutečnění požadovanou měsíční platby, riskujete dále zvýšit částku přeplatku na úvěr. Pod mnoha nezajištěných úvěrů programů bezohledných dlužníků platí velmi přísné sankce, které mají za následek dodatečné náklady úvěrů. Koneckonců, zůstatek okamžitě začne narůstat penále a úroky z prodlení, čímž se výrazně zvyšuje plnou přeplatek sazba úvěru. Například malá nezaplacená splátka čas pár dní zpoždění může zvýšit na 2 nebo dokonce 3 krát, a dlužník bude i nadále povinen zaplatit. Takže pokud nechcete, aby dluh "na zelené louce", pak pečlivě dodržovat podmínky smlouvy o úvěru a učinit včasné platby.

Vezměte perekreditovaniyem. Splácet úvěr, který byl získán při vysokém procentu, můžete provést hotovostní úvěr nebo jakýkoli jiný úvěr bez zajištění. To je výhodné v případě předčasného splacení stávajícího dluhu, můžete beztrestně, a rozdíl mezi efektivní půjček sazba je nejméně 2%. Ale nezapomeňte, že refinancování - je ve skutečnosti, navrhnout nový úvěr, což znamená, že budete muset znovu předložit žádosti o úvěr, aby ji přijmout a zcela projít celý proces úpravy. Ale jestli to bude ušetřit alespoň část výtěžku na splacení dluhu, neměli byste se vzdát tuto příležitost.

Dokonce i při výběru programu, který jste zaplatili náležitou pozornost navrhovaných úvěrových podmínek a nyní musí splatit příliš drahý úvěr pro vás, nebojte se o tom. Pokud se pokusíte splácet úvěr před plánovaným termínem, pak výhodnější pro vás pojišťovna nebude pozdě na měsíčních platbách, a v případě potřeby i zaymetesya perekreditovaniyem, můžete se vyhnout zbytečným nákladům a značné úspory v zaplacení dluhu.