Jaký strach hypoteční dlužníky?


Vydáno: 13.02.2017

Všichni jsme něčeho bojí, a to je zcela přirozené. Nicméně, hlavní příčinou strachu je neznalost. Například, mnoho lidí v České republice, sní o lepším bydlení a mají stabilní, dobře placenou práci a neodvážil vzít hypotéku. Otázkou je, proč? Jeden by si myslel - vzít půjčku, stěhování do nového domova a postupně se vrátí peníze - docela šikovný diagram. Nicméně, vzhledem k nedostatku přiměřené úrovně finanční gramotnosti, naslouchání argumentům druhých, založených na pověstech, mnoho lidí trpí nerozhodností a podrobí se všemi druhy pochybností ohledně půjček na bydlení. Co se bojí žadatelů hypoték a jejich obavy oprávněné?


Je to příliš drahé ... naplno "zlato"


Ceny nemovitostí v České republice poměrně vysoká. A to nemůže uniknout. Koupit pro osobní fondy vlastní byt na silách zdaleka není pro každého. Proto, není-li dědictví nebo příjem přes blízké budoucnosti neočekáváte, můžete si jen vybrat - pronajmout byt nebo koupit na úvěr. A pak to jen zdá, jeden z hlavních konkurentů hypotečních obav - strach z velkého přeplatku.

Mnozí dávají přednost pronájmu ubytování, jakož i se domnívají, že hypotéka - to je velmi drahé. Samozřejmě, že žádný věřitel bude půjčit peníze na nákup bydlení méně než 8,5% ročně. Navíc je nutné přidat dodatečné náklady na pojištění, notářské služby, oceňování nemovitostí a dalších souvisejících nákladů na získání hypotéky. Jak vidíte, opravdu levné. Ale podívejme se na situaci z jiného úhlu pohledu.

Kolik budete platit za nájemné? Máte-li úspory byste mohli jako platbu dolů na úvěr, bude výše povinných plateb být nic víc (nebo i stejné) vašeho měsíčního platby na leasing. Jediným rozdílem je, že platební úvěr, každý z vás platba přístup ke svému snu, aby se stal právoplatným majitelem bytu. Ale pronájem domu, stačí dát peníze pro život "cizí" strýčka.

Strach z dlužníka být


Mnoho českých občanů nepovažuji hypotéku jako možnost koupit domů jen proto, že se bojí dát razítko na dlužníkovi. Přesto vzít hypotéku - to není lednička na úvěr na nákup. Obytné úvěry jsou obvykle užívají po dobu 10-20 let, což je, jak víte, poměrně dlouhá doba, během níž dlužník žije může hodně změnit.

Dlužník může přijít o svou práci, přesunout někam, koneckonců, je vážně nemocný. Life - kus nestabilní. Někdy je dokonce obtížné žít jeden den, jak bylo plánováno, co můžeme říci o desetiletí. Ale jak ekonomové chtěl říci, je nutné řídit rizika, a ne strach je. Žije v neustálém strachu ze ztráty, je již existuje, můžete se nikdy dostat něco nového. I když, samozřejmě, možné případy vyšší moci dříve považováno za nutné. Mimochodem, mít zásobu peněz ve výši plateb parních hypoték v případě náhlého finančního kolapsu, nebude zbytečná. A koupit příslušnou pojistku - jen pro případ.

Riziko zůstat bez domova

Zda je banka nespravedlivě připravit svůj byt? No samozřejmě! Pokud zrovna nejste škodlivé neplatiče. V tomto případě se věřitel může uchýlit na úkor splátek dluhu, jak je plochá jako zajištění úvěru. V každém jiném případě nikdo nemůže zasahovat do vaší nemovitosti. To jsi ty, protože když uděláte hypotéky realitní bezprostředně vystavena na jméno dlužníka. I když je třeba zmínit jednu velmi kluzký moment. Banka má také právo vybrat si byt, pokud je ostrý ztráta hodnoty. Nicméně, toto právo musí věřitel je stanoveno ve smlouvě o půjčce - a nabídne nejprve převést dluh před stanoveným termínem, což by vyrovnalo snížení hodnoty zástavy.

Mezi strach ze ztráty bytu - pravděpodobnost uznání prodeje neplatná. To je možné, pokud majitelé domů se náhle objeví bez souhlasu jsou prodávány bytu. Ale na to je titul pojištění. A taková obtíž se může stát při koupi bytu z osobních fondů.

Neprodáváme hypoteční bytu


To je absurdní. Ve skutečnosti, v bytě až do úplného splacení dluhu bude zatížena úvěry. Nicméně, toto neznamená, že nemůžete prodat v případě potřeby. To by bylo určitě mnohem složitější, možná i méně ziskové než prodávat osobní byt, ale ne nemožné. Jen být jisti, že jejich záměry oznámí věřiteli.

Prodej může být provedeno nejméně několika způsoby. Můžete samostatně nebo přes prostředníky najít kupce a prodat prostřednictvím bankovního buňky. Nebo zcela obnovit byt na kupujícího s půjčku. Také nezapomeňte o možnosti refinancování.