Jak splácet úvěr, a ne být podvedeni?


Vydáno: 27.09.2016 | Aktualizace: 28.09.2016

Podmínky předčasného splacení

České právo upravuje právo dlužník poshahat své kreditní dluh v předstihu. Nicméně, finanční a úvěrové instituce předčasné splacení je velmi nevýhodné, protože v tomto případě ztrácejí příjem, jsou nuceni strávit UAH procent a přilákat nové zákazníky (jinak uvolněné majetek bude "nečinnosti").

Proto přijetí úvěru v české bance a počítá s možností předčasného splacení, dlužník musí naučit využívat právo vlastnit předčasné zaplacení úvěru dluhu. Je nutné nejprve vybrat věřitele. Bude právo preferovat finančních a úvěrových organizací:

se zkušenostmi

Má velkou zákaznickou základnu,

poskytuje širokou škálu služeb (což naznačuje stabilní pozici).

Doporučujeme vám přečíst recenze na břehu České republiky a pamatovat si několik pravidel:

Nezapomeňte upozornit finančního partnera o svém rozhodnutí

Pravé zálohy poskytuje dlužníkovi, přičemž rozhodnutí o předčasném splacení dluhu, bude banka upozorní 30 dní od jeho rozhodnutí. Otázka, jak dát partnera vědomi svého záměru je zjistit předem při podpisu smlouvy. Každý věřitel bude jejich způsob, jak zabránit.

Splatit část nebo v plné výši?

Dlužník, přičemž úvěr v jakékoli úvěrové instituce České republiky má právo splatit svůj dluh za částečně a úplně. Banka má právo odmítnout, a to i pokud jde o hypotéky. Ale stojí za zapamatování:

Částečné platby věřitel může nabídnout nebo zkrácení úvěr nebo snížit své měsíční platby (snížením dluhu). Dohodněte se na jeden ze dvou návrhů je pouze poté, co banka dlužníka představí nový splátkový kalendář.

V plné zralosti transakce se uzavře, je věřitel povinen uzavřít smlouvu o půjčce, kterou se vydává příslušný papír.

Termíny, poplatky, úroky a částky

Typicky, předčasné splacení je vyroben na nejbližší (včetně předepsaného plánu) ode dne zaplacení úroků. Upozorňujeme, že banky:

Má právo odstoupit od zájmu dlužníka příštích období (v rámci dohody) před dnem splatnosti - doby použití.

Není oprávněna podat omezení na předčasné vyplacení.

Neúčtuje poplatky za předčasné splátkový kalendář a pro přenos platby.

S úplného zaplacení částky, která má být přesné, v opačném případě uzavření úvěrové se nestane - a to i v případě, že částka je nižší než požadované 1 cent. Po operaci bude ovládat své finančního partnera.