Jak se stát "špatné" dlužník hypoteční


Vydáno: 07.12.2016

Čeští bankéři nejsou v žádném spěchu, aby zcela zveřejnit vzorec pro niž se vypočítá hodný dlužníků se obrátil na hypotéku, nebo ne. Navíc, každá česká banka tento vzorec jeho vlastní, odlišný od ostatních. A to je často držen v tajnosti i od kolegů z jiných bank.
Při rozhodování, zda dát dlužník hypotéku, banka se řídí mnoha parametrech. Patří mezi ně věk, počet dětí / závislých osob, povolání, příjmu manžela (y), kolik let žijící na této adrese, kolik let pracující v této práci, kolik let je zákazník banky ... a každá banka hodnotí význam různých parametrů ,

Jaký je typický mechanismus aplikace?

Při schvalování úvěru v úvěrové instituci není jediným právo posoudit finanční možnosti klienta. Běží na dokumenty přes několik fází testování. Potom, pokud splňuje standardy úvěrové instituce, balíček jde do úvěrové komise, která se skládá z hlavních subjektů úvěrové instituce. A tito lidé dělají rozhodnutí o grantu a částku úvěru. Samozřejmě, že úvěr expert, který vytváří kreditní soubor, úvěrová komise prezentuje své doporučení pro tento dlužník.

Vzhledem k tomu, bonity českých občanů (a ochotě vydávat hypoteční věřitele) ovlivňuje úroveň vzdělání?

Čím vyšší je úroveň vzdělání, tím vyšší bonity. Také, vyhodnocovat a úvěrových institucí: čím vyšší úroveň vzdělání, tím vyšší je pravděpodobnost, že půjčky. Výjimku tvoří mladí výzkumníci (studenti v absolvent nebo byli učeni na Katedře mladých lidí). Ale pro ně, stát zaveden samostatný program na podporu mladých vědců. Jedná se o systém preferenčního státní podpory hypotečních úvěrů.
Tam je rozšířená víra, že práce by se mělo změnit jednou za tři roky. Tato frekvence je ve prospěch nebo na úkor dlužník? To vše záleží na situaci. Je-li dílo změnil jednou za tři roky, ale ve stejném odvětví a dostupných možnostech kariéry, tento pozitivní trend. Jinými slovy, rozhodující plus, když s ohledem na aplikaci. Pokud se jednou za tři roky, mění rozsah činností, které mohou být pochybnosti o jeho spolehlivost jako dlužník.

Zda přední české banky základních dlužníky, kterým byl odepřen úvěr?

Samozřejmě, že to je základ. Ale ne shromáždí dostupné údaje. V CHB poskytuje informace o pozdních platbách nebo nesplácených úvěrů. To znamená, že půjčky, které nebyly zaplaceny vůbec a který je soud. Další informace tam nebyl doručen. Mezitím každá úvěrová instituce může odmítnout poskytnout úvěr na libovolný dlužníkovi na vlastní pěst, bez udání důvodu.

Potenciální dlužník hypotéku, který pracuje v soukromé firmě, nejlepší úředníky?

Pro hypotéky příjmů a důležitých dokumentů, potvrdí jej. Neexistuje žádná zaujatost vůči státní úředníky v úvěrové instituce není.

Tisk portrét ideální dlužníka

Rodina muž středního věku s stabilní zaměstnání v oblasti související vzdělání získal počáteční příspěvek ve výši asi 30% z kupní ceny, pozitivní úvěrovou historii a dostupnosti majetku.

Pokud potenciální klient pronajme byt, "plus" nebo "mínus"?
Při nákupu bytů na sekundárním trhu, nezáleží na tom, jak lidé se stěhují do bytu zakoupené brzy tedy i náklady na nájemné ztracena. Pokud budeme mluvit o primárním trhu a koupil bydlení bude dokončena poměrně brzy, pak tyto náklady by měly být vzaty v úvahu při analýze struktury nákladů ze strany dlužníka.

Je potenciální dlužník na bankovní hypotéku, která má jedno dítě, má dvě nejlepší a určitě tři děti?

Každé dítě v rodině s sebou nese povinné náklady na údržbu, vzdělání a tak dále. DA, tedy pokud jde o výpočet solventnosti musí brát v úvahu náklady na údržbu dětí. Avšak případy snížení půjček ze strany velkého počtu členů nepracujících rodinných jsou vzácné.

Je to "pravé" profese člověk může zvýšit pravděpodobnost získání úvěru osobou s "špatným" profese?

Vzhledem ke specifičnosti určitých profesí lze hovořit o nestabilitě příjmů. Pak vypočítá průměrný příjem banky nemusí odpovídat očekávání zákazníka. V tomto případě zapojení muže se stabilním příjmem může zvýšit maximální výše úvěru. V každém případě, že dlužník je dalším pozitivním faktorem při posuzování žádostí o úvěr.

Co klient představuje větší riziko: Rozvedený bez dětí nebo člověkem činné právník vdaná žena se třemi dětmi, a to navzdory skutečnosti, že zisk je stejný?
S všechny ostatní věci jsou stejné bezdětní muži jsou více rizikové, ale pokud jde o zvýšené pravděpodobnosti podvodu.

Jako bonity teley České republiky paní ovlivňuje úroveň vzdělání?

Ve většině případů je úroveň vzdělání má přímý dopad na bonitu dlužníka. Podle statistik, tím vyšší a lepší vzdělání, tím je pravděpodobnější, příjem klienta, tím více zabezpečit jeho platební schopnost.

Je potenciální dlužník do banky hypotéku, která je rozvedená, ještě lépe si vzal, ale žít odděleně?

Stav je důležitý pro dlužníka bance hypotéku, ale není rozhodujícím kritériem. Například, a pár, který je ženatý, a pár, kteří žijí v takzvané manželství může být sozaemschykamy hypotéky. Navíc, v případě, že pár je oficiálně rozvedený obou dlužníků nemá vliv na možnost úvěru. Ale pokud lidé nežijí spolu, ale není oficiálně rozvedený dohromady a pokusit se získat úvěr, banka je pravděpodobné, že odmítnout takové klienty úvěr.

Které profese dlužníků nežádoucí?

Chcete-li hledat další rizikovější klienty bank, jejichž profese spojené s vysokým rizikem pro život -. Senzace, horolezců a tak dále DA třeba také poznamenat, že obtížné získat úvěr pro lidi zaměstnané v povoláních spojených s vysokou volatilitou a nepředvídatelnost příjmů, například, hypotečních makléřů a realitních kanceláří.