Jak se správně zorientovat se v bankovních službách, úvěrových institucí?


Vydáno: 08.11.2016

Vyberete česká banka? To je důležité vědět.
Jak se rozhodnout v různých finančních institucí Češtině?
Jaké faktory je třeba zvážit při výběru bankovních služeb a rozhodování o výběru banky?
Jakým způsobem se banky mohou být užitečné pro efektivní správu vašich peněz, a dosáhnout svých finančních cílů?

Podle Národní agentury pro finanční výzkum Češtině, na vývoji finančního trhu značný vliv měl růst příjmů v předchozích několika let. I přes výkyvy na trhu měn, na trhu bankovních služeb v České republice se dynamicky rozvíjí. Banky se snaží najít nové přístupy ve vztazích se zákazníky. Jsou vyvíjeny nové produkty a programy, jejichž cílem je najít optimální poměr přínosů a rizik jak pro klienty, tak pro vlastní podnikání. Nicméně čeští obyvatelé ještě příliš málo poznatků o základních pravidlech a hráči na finančním trhu. A v důsledku nízké povědomí velká část obyvatelstva stále skeptický k bankovním institucím. Téměř dvě třetiny občanů České republiky (64%) vykazuje určitou nedůvěru k bankám, za předpokladu, že investovat peníze do banky riskantní. 63% obyvatel se domnívají, že v bankovních produktech a službách, které je těžké vyřešit. A v důsledku toho se více než 60% obyvatel českých měst stále dávají přednost, aby své úspory v hotovosti.

Mezi rozmanitosti maloobchodních finančních produktů na úroveň věhlasu vedou tradiční bankovní služby, a to: vklady na požádání (68%), recepce bankami utility platby (55%), валютообменные operace (46%), převod z platů a důchodů (41%), stejně jako (hypotéky, investiční služby), a to díky aktivní propagační politika bank, které se staly tak populární.

Ale na základě toho došlo k nepřiměřený rozvoj odvětví maloobchodních finančních služeb. Většina рчешских občané nejsou ochotni investovat své peníze do banky, a ti, kteří jsou ochotni, mají tendenci používat pouze tradiční finanční mechanismy. A na pozadí růstu úspor a investičního potenciálu obyvatel tyto faktory jsou vážnou překážkou pro plnohodnotné zapojení čechů na finanční trhy.

Na trhu bankovních služeb v České republice za posledních několik let se velmi rychle a dynamicky rozvíjet. Jako výsledek, každý rok se v této oblasti objevovaly nové bankovní instituce, které nabízejí širokou škálu služeb v oblasti úvěrů a přilákat vklady. Příjmy obyvatel se začal zvyšovat a poptávka po kvalitní bankovní služby jistě v poptávce. Запустились úvěrový program, přilákat dostupného investičního potenciálu obyvatelstva ve formě depozitních vkladů.

Pamatujte na zlaté pravidlo při výběru partnera, včetně banky partnera – to je důvěra k němu. Banka, které svěříte své peníze, musí v první řadě řídit potřebami klienta, a ne se snažit za každou cenu prodávat ty služby, které nepotřebujete, se snaží vydělat co nejvíce. Jako obvykle, bankovní produkty jsou poměrně složité a je v nich obtížné vyřešit tím, kdo předtím jim nedařilo.

V bankovních produktech, zejména úvěrové programy mají mnoho "úskalí", které je mnohem dražší, než to může na první pohled zdát. Za prvé, je to skutečná efektivní sazba, provize, podmínky pojištění a mnoho dalších.
Jaké hlavní kritéria, podle nichž byste se měli řídit při výběru banky, který je pro vás to pravé?

Stabilita jméno

Můžete odhadnout stabilitu a spolehlivost české banky jsou na takové parametry, jako je složení akcionářů, mezinárodní a mezinárodní hodnocení, síť poboček, zkušenost. Tyto informace lze získat z otevřených zdrojů, publikací v tisku nebo internetu.

Rychlost služeb

Čas jsou peníze. Pamatujte na to, aby se pak nemusí trávit čas ve zbytečných frontách a dluhu čekání na rozhodnutí o úvěru pro vaše podnikání nebo vkladu vklad. Rychlost poskytování služby vypovídá o profesionalitě zaměstnanců a налаженных procesů v bance. Za tímto účelem je nejlepší navštívit v pobočce banky, které plánujete vybrat jako affiliate a shlédnout alespoň krátké době práce zaměstnanců. Neuškodí se zeptat jsou u zákazníků na jejich názory o činnosti banky. Samozřejmě, že rozhodnutí o výběru banky by měla být přijata na souboru parametrů činnosti banky.

Jednoduchost a srozumitelnost produktů

Velký rozsah bankovních služeb je často jen marketingový nástroj pro přilákání pozornosti zákazníků. Ve skutečnosti základní soubor bankovních produktů může a měl by plně uspokojit vaše potřeby při tomto, ne запутав složitostí podmínek. Nejdůležitějším faktorem je vaše pochopení podstaty a hlavních výhod nabízených bankovních služeb.

Transparentnost

Jen zoufalý dobrodruh si může dovolit koupit zajíce v pytli. Nemusíte kupovat, například, oblek, není примерив. To platí rovněž pro bankovní služby. Nehledě na to, jak lákavé nebyla nabídky banky, není třeba se ztotožnit reklamu s reálnými podmínkami bankovních produktů. Odpovědná banka vždy informuje o aktuální hodnotě svých služeb a poskytuje všechny informace, co vás opravdu zajímá. Stejně prodlení banka se bude snažit ve svých produktech завуалировать některé z nabízených podmínek, a vy se o nich můžete dozvědět pouze po uzavření smlouvy a vzniku určitých okolností.

Profesionalita personálu a kvalita služeb

Příslušný zaměstnanec vždy hlouběji a dokáže odpovědět na každou otázku, a také vyzvednout bankovní služby přesně pro vás. Vážné banka dělá velké investice do školení svých zaměstnanců a jejich školení. Souhlasím, to je hezké dostat radu nejen kvalitní, ale i преподнесенную ve slušné formě.

Cena služby

Tradiční poměr cena/kvalita je důležitá a při výběru banky. Nicméně, zápas s péčí o neuvěřitelně nízké náklady na úvěrové produkty a zvýšenými úrokovými sazbami z vkladů. Obvykle se to říká o dostupnosti skrytých poplatků, pokut, touha získat maximální zisk, často na úkor zákazníka nebo nestability v činnosti banky. Ujistěte se, že přesně víte, kolik vás bude stát to či ono služba banky!

Například, pomyslné posouzení úvěru je možné прдеставить jako:

(Cena zdrojů + Rychlost služby + Kvalita + Riziko) / (Procento úvěrů)

Proto, důvěra k finanční instituci, bance, je tvořen z těchto hlavních prvků:
stabilitu;
transparentnost;
rychlost;
profesionalita;
kvalita služeb;
jednoduchost a srozumitelnost produktů;
cena;
přednost je třeba dát bankám, které jsou členy Fondu pojištění vkladů fyzických osob;
je žádoucí, aby hrnec byl umístěn na vhodném místě, ne příliš daleko od domova. To vám ušetří od nutnosti trávit čas na dlouhé cesty přes celé město.