Jak se přihlásit do dlužník v případě, že banka, která byla pořízena úvěr na bydlení byl prodán do jiné banky?


Vydáno: 23.11.2016

Už jsme se dozvěděli z neoficiálních zdrojů, že mnohé české banky je prodat několik desítek vydáno měna hypotéky dalších českých bank. Čeho se bát?
Mnozí odborníci se domnívají, že s největší pravděpodobností to nebude mít vliv na dlužníky bank. Aby bylo možné prodávat hypoteční portfolio nevydal nepříjemnosti dlužník obvykle i nadále splácet úvěr banku, která jej vydal.
Dlužník bude i nadále splácet úvěr ve stejné bance. Ale velmi finanční instituce bude převádět peníze do banky koupil úvěru.
Jako úvěrové podmínky se v tomto případě nemění, perepidpysuvaty smlouva není nutná. Banka jednoduše upozorní zákazníka, že tvrzení o úvěru s zákonných požadavků na hypotéky prodávané třetím stranám.

obtíže překlad
Tam budou problémy s dlužníkem pouze v případě, že úvěr bude sloužit novou banku.
Za prvé, že je třeba uzavřít novou dohodu. Odborníci doporučují pečlivě zkoumat text před uvedením jeho podpis. Uvědomte si, že nikdo nemá právo nutit dlužníka vzít na sebe další povinnosti nebo přijmout nepříznivým podmínkám.
Náklady na náhradní doklady obvykle platí změny iniciátoru (v tomto případě - Banky). Ale mohou být přeloženy do dlužníka, to je zaznamenáno ve smlouvě. V každém případě je podle českého občanského zákoníku a zákona, nová banka nemá právo uzavřít smlouvu změnit primární věřiteli v případě, že zhoršit situaci dlužníka, podmínky svých půjček nebo služeb.
Za druhé, dlužník musí otevřít účet u nové banky. Pokud k tomu nedojde včas, může účtovat pokuty a penále. Nezapomeňte, že nový věřitel má právo, aby vás v pořádku, pokud psaní nesdělila nákup úvěru.
A konečně, třetí negativní je, že prodat úvěr bude obtížné provádět platby předem nebo refinancování (refinancování úvěru) na jinou banku. Jelikož tyto operace sníží očekávaný příjem banky kupujícího, s největší pravděpodobností mu nedovolil.
Lépe to před tím, než banky prodat hypoteční portfolio. A v případě dolaru perekreditovaniyem ilievro koruny, bude zvláště výhodné. To nedávno výrazně snížila úrokové sazby na své půjčky v Kč.